ԱՄՆ-ում Չինաստանի դեսպանատունը չինացի քաղաքացիներին զգուշացրել է Միացյալ Նահանգներ ուղեւորությունների վտանգավորության մասին, հայտնում է Reuters-ը:
Գործակալությունը նշում է, որ չինացի դիվանագետները նման նախազգուշացում են տարածել 2 երկրների միջեւ շարունակվող առեւտրային պատերազմի ֆոնին:
«ԱՄՆ-ում հանրային անվտանգությունը գոհացնող չէ: Բավականին հաճախակի են կրակոցների, կողոպուտների եւ գողությունների դեպքերը»,- նշված է նախազգուշացման մեջ:
Միացյալ Նահանգներ այցի դեպքում Չինաստանի քաղաքացիներին նաեւ խորհուրդ են տալիս գիշերը մենակ փողոց դուրս չգալ: Դրանից զատ, դեսպանատունը խորհուրդ է տալիս հաշվի առնել երկրում տարերային աղետների վտանգը:

Посольство Китая в США предупредило китайских граждан об опасности поездок в Соединенные Штаты,  сообщает  Gazeta  со ссылкой на Reuters.
Агентство отмечает, что такое предупреждение китайские дипломаты выпустили на фоне продолжающейся торговой войны между двумя странами.
«Общественная безопасность в США неудовлетворительная. Случаи стрельбы, ограблений и краж достаточно часты», — говорится в предупреждении.
Также китайским гражданам, в случае их визита в Соединенные Штаты, советуют не ходить ночью по улицам в одиночку. Кроме того, посольство рекомендуют учитывать опасность стихийных бедствий в стране.