Վրաստանի բարեփոխված կառավարությունում երկու փոխվարչապետ կլինի՝ ներքին գործերի նախարար Գեորգի Գախարիան եւ ենթակառուցվածքների ու տարածաշրջանային զարգացման նախարար Մայա Ցկիտիշվիլին, նշված է կառավարության կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ: Համապատասխան հրամանը ստորագրել է երկրի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն:
Վրաստանի խորհրդարանն ացյալ շաբաթ վստահություն է հայտնել Բախտաձեի ղեկավարությամբ բարեփոխված եւ կրճատված կառավարությանը: Հիմա Վրաստանի կառավարությունում 13 նախարարի փոխարեն կա միայն 10 նախարար եւ մեկ պետնախարար:
Բախտաձեի բարեփոխված կառավարության առաջնային ուղղություններն են լինելու կրթական համակարգի արմատական բարեփոխումը, փոքր եւ միջին բիզնեսի զարգացումը եւ բնակչության ֆինանսական վիճակի բարելավումը, փոխանցում է «Sputnik-Գրուզիան»:

В обновленном правительстве Грузии будет два вице-премьера – министр внутренних дел Георгий Гахария и министр инфраструктуры и регионального развития Майя Цкитишвили, говорится в сообщении на сайте правительства. Соответствующий приказ подписал премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе.
Парламент Грузии выразил доверие обновленному и при этом сокращенному кабинету министров во главе с Бахтадзе в минувшую субботу. Теперь в правительстве Грузии вместо 13 министерств только десять и один госминистр.
Приоритетными направлениями обновленного правительства Бахтадзе должны стать фундаментальное реформирование системы образования, развитие малого и среднего бизнеса и улучшение финансового положения населения, передает Sputnik- Грузия.