Արդշինբանկը «Financial Times» կազմակերպության «The Banker» ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի 2018 թվականի «Տարվա լավագույն բանկ»: Բրիտանական «The Banker» ամսագրի կողմից իրականացվող ամենամյա մրցանակաբաշխությունը հանդիսանում է բանկային գործունեության գնահատման ամենաբարձր, հեղինակավոր և վստահելի չափանիշը:
Այս տարի մրցանակի շնորհման չափանիշներ են հանդիսացել ոչ միան Բանկի ակտիվները, կապիտալը և շահութաբերության մակարդակը, այլ նաև պրոդուկտների և ծառայությունների նորարարությունը, նոր տեխնոլոգիաների կիրառումը և Բանկի կորպորատիվ սոցիալական գործունեությունը:
«Նման հեղինակավոր կառույցի կողմից Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» ճանաչվելը պատվաբեր է, բայց միաժամանակ պարտավորեցնող», - նշել է Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը՝ հավելելով որ միջազգային փորձագետների կողմից նման բարձր գնահատակին արժանանալը վկայում է Արդշինբանկի հուսալիության, կայունության և արդյունավետ աշխատանքի մասին:
«The Banker» -ի կողմից 2018 թվականի «Տարվա լավագույն բանկ» ճանաչվեցին նաև այնպիսի հեղինակավոր բանկեր, ինչպիսին են Bank of America (ԱՄՆ)-ն, Commerzbank-ը (Գերմանիա), Raiffeisen Bank International-ը (Ավստրիա), BNP Paribas-ը (Բելգիա, Ֆրանսիա), Lloyds Banking Group-ը (Մեծ Բրիտանիա):
Նշենք, որ «The Banker»-ի կողմից Արդշինբանկը Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» է հռչակվում արդեն 2-րդ անգամ: Ամսագիրն իրականացնում է համաշխարհային մասշտաբով լավագույն ֆինանսական կառույցների գործունեության արդյունքների գնահատման ամենամյա գործընթաց: Յուրաքանչյուր տարի մրցույթին մասնակցում են ավելի քան 140 երկրի բանկեր:

The Banker, a publication owned by the Financial Times Group, named Ardshinbank as ‘’Bank of the Year in Armenia for 2018’’. The annual award ceremony held by the UK-based The Banker magazine is the highest, most prestigious and the most trusted acknowledgement in banking.
The selection criteria for 2018 were based on not only Bank’s assets, capital and profitability, but also innovation in products and services, use of high technology and CSR policy.
"Recognition of Ardshinbank as" Bank of the Year in Armenia" by such prestigious structure is honorable but at the same time obliging," noted Ardshinbank CEO, Artak Ananyan, adding that such high assessment by international experts testifies Ardshinbank’s safety, stability and efficient work.
This year’s “Bank of the Year’’ award was also given to such prestigious banks, as Bank of America (US), Commerzbank (Germany), Raiffeisen Bank International (Austria), BNP Paribas (Belgium, France), Lloyds Banking Group (UK), etc.
It should be noted that Ardshinbank has been selected as "Bank of the Year in Armenia" by The Banker for the second time. The magazine carries out an annual process of evaluating the results of the best financial institutions worldwide. Each year, banks of over 140 countries take part in the contest.