Պետդեպում չեն բացառում Միացյալ Նահանգների եւ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդների երրորդ հանդիպումը։ Այս մասին հայտարարել է պետքարտուղարի սպառազինությունների եւ միջազգային անվտանգության վերահսկման հարցերով տեղակալ Անդրեա Թոմփսոնը՝ հայտնում է Reuters-ը։
«Պետքարտուղարը եւ նախագահը բաց են երկխոսության համար։ Որոշակի ամսաթիվ գրաֆիկում չկա, սակայն մեր թիմերը շարունակում են աշխատել դրա շուրջ»,- ասել է նա, երբ հարցրել են, թե կլինի արդյոք Դոնալդ Թրամփի եւ Կիմ Չեն Ընի երրորդ գագաթաժողովը։
Նախօրեին ազգային անվտանգության հարցերով ԱՄՆ նախագահի խորհրդական Ջոն Բոլթոնը հայտարարել էր, թե նախագահը պատրաստ է Կիմ Չեն Ընի հետ երրորդ հանդիպմանը, սակայն դրա համար կարող է շատ ժամանակ պահանջվել։

U.S. Under Secretary of State for Arms Control and International Security Andrea Thompson has declared that the U.S. Department of State doesn’t rule out a third summit between the leaders of the United States and North Korea, reports Reuters.
“They haven’t got a date on the calendar, but our teams continue to work towards that,” U.S. Under Secretary of State for Arms Control and International Security Andrea Thompson said when asked if there would be a third meeting.
Trump’s national security adviser, John Bolton, said on Sunday that the president was open to another summit with Kim Jong Un, but more time may be needed.