Հայաստանի խորհրդարանը մարտի 28-ին առաջին ընթերցմամբ ընդունեց օրինագծերի փաթեթ «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի պետական աջակցության մասին» օրենքում, ինչպես նաեւ Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին, տեղեկացնում է NEWS.am-ի թղթակիցը։
Օրինագծին «կողմ» քվեարկեց 111 խորհրդարանական, «դեմ» ՝ մեկը։
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեց նաեւ «Պետական թոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ մտցնելու մասին օրինագիծը. «կողմ» քվեարկեց 111 պատգամավոր։
Ազգային ժողովը միաձայն վավերացրեց Հայաստանի Հանրապետության եւ Ճապոնիայի միջեւ ներդրումների ազատականացման, խրախուսման եւ պաշտպանության համաձայնագիրը»։ «Կողմ» քվեարկեց 112 խորհրդարանական։

On 28 March, the Parliament of Armenia adopted a package of bills on making amendments and supplements to the Law “On state support to the information technologies sector” and on making amendments to the Tax Code in the first reading, reports NEWS.am’s correspondent.
The first bill was adopted with 111 votes “in favor” and 1 “against”.
With 111 votes “in favor”, the parliament also adopted the bill on making amendments and supplements to the Law “On state pensions” in the second reading.
With 112 votes “in favor”, the National Assembly unanimously ratified the Treaty on Liberalization, Encouragement and Protection of Investments between the Republic of Armenia and Japan.