Կառավարությունն իր այսօրվա՝ մայիսի 30-ի նիստում որոշում կայացրեց Պետական գույքի կառավարման կոմիտեին ամրացված Արմավիր քաղաքի Մ. Հերացու փողոցի թիվ 5 հասցեում գտնվող շենքը հատկացնել Արմավիրի մարզպետարանին, որպեսզի այն հետագայում անվճար տրամադրվի 26 ընտանիքների:
Տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ասաց, որ ներկայուս այդ 26 ընտանիքներն ապրում են երկու շենքերում, որոցից մեկը 3-4-րդ կարգի վթարային է, մյուսն էլ հրդեհից այնպես է տուժել, որ անհնար է այդտեղ բնակվել:
Արմավիր քաղաքի Մ. Հերացու փողոցի թիվ 5 հասցեի շենքը նախկինում օգտագործվել է «Պետական հիգիենիկ և հակահամաճարակային» տեսչության Արմավիրի մարզային տարածքային կենտրոնի կողմից և երկար տարիներ է չի շահագործվում որևէ սուբյեկտի կողմից։
Ներկայացված նախագծով առաջարկվում է ՀՀ Արմավիրի մարզի Արմավիր քաղաքի Մ. Հերացու փողոցի թիվ 5 հասցեի շենքը նվիրաբերել ՀՀ Արմավիրի մարզի Արմավիր համայնքին՝ այն թվով 26 բնակարանների վերակառուցելու և սեփականության իրավունքով ՀՀ Արմավիրի մարզի, Արմավիր համայնքի Սիլիկյան փողոցի թիվ 1 և 9 շենքերում բնակվող թվով 26 ընտանիքներին հատկացնելու համար:

26 семьям в Армавирской области будет предоставлено жилье. Соответствующее решение 30 мая принято на заседании Правительства.
Согласно решению, здание по адресу ул. Гераци 5 города Армавир из ведения Комитета по управлению государственным имуществом перейдет под управление областной администрации, жилье в дальнейшем бесплатно будет предоставлено 26 семьям.
Министр экономического развития и инвестиций Армении Тигран Хачатрян заявил, что в настоящий момент эти семьи живут в двух зданиях, одно из которых имеет 3-4 степень аварийности. «В другом здании после пожара также невозможно жить», - добавил он.
Здание по адресу ул. Гераци 5 в прошлом использовалось территориальным центром Гигиенической-противоэпидемической инспекции по Армавирской области и долгие годы не эксплуатируется.