Ցանցում հայտնվել է նոր Kia քրոսովերի լուսանկարը, որը հարավկորեական ապրանքանիշների շարքում գտնվում է Soul-ի եւ Sportageի միջեւ։ Ամերիկյան շուկայում մոդելը կստանա Seltos անվանումը, տեղեկացնում է Motor-ը։
Հայտնի է, որ Kia Seltos-ը կվաճառեն Ռուսաստանում, բայց, հնարավոր է, այլ անվանմամբ։ Դիզայնը հիմնված է Kia SP Signature կոնցեպտի վրա, որը ներկայացրել են Սեուլի ավտոսրահում այս տարի, եւ ցուցադրում է Kia գլոբալ մոդելների ոճը։ Seltos-ը կունենա բազմասեկցիոն լուսադիոդային լապտերներ, «անտեսանելի» հետին կանգնակներ մետաղական դեկորով եւ երկգույն թափք։
Seltos-ի երկրպագուներն են լինելու միլենիալները, մարդիկ, որոնք ծնվել են 1981-ից հետո։ Նրանց կհրապուրի «արդի դիզայնի, կոմպակտ չափսերի եւ ընդարձակ սրահի համակցումը»։ Քրոսովերի սրահում կտեղակայվի 10,25 մատնաչափ կենտրոնական դիսփլեյ, արտադրողը խոստանում է դեկորի բարձրորակ նյութեր եւ ոճային տարրեր, ինչպես նաեւ Sound Mood Lighting նոր համակարգ։
Kia Seltos-ի վաճառքը Հարավային Կորեայում կսկսվի մինչեւ տարեվերջ։ Հետո մոդելը դուրս կգա այլ շուկաներ։ Բայց այն Եվրոպայում ներկայացնել Kia-ն չի ծրագրում։

The actual crossover — called the Kia Seltos — completely unveiled well before the actual reveal, Autoblog reported.
The design of the crossover is based on the concept of Kia SP Signature, presented at the Seoul Auto Show this year, and demonstrates the new style of Kia's global models. Seltos will be equipped with multi-section LED headlamps, ‘invisible’ rear metallic pillars and two-toned color.
Millennials and people born after 1981 are expected to be the main target of the new crossover.
“The car has more lines and creases than most of Kia's relatively organic designs of late. The headlights and taillights do have lots of nice detailing, though this is probably a high-level model, and those details may be lost on lower trims,” the source noted.
Kia Seltos’ sales in South Korea will begin before the end of the year. Then the model will enter other markets. However, Kia does not plan to represent it in Europe.