Ռուսաստանի կողմից դեպի Վրաստան թռիչքների արգելքից հետո ՀՀ-ում գործող ավիաընկերություններն ավելացրել են չվերթները, շատ նոր ուղղություններ են բացվել: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 15-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթեւիկ Ռեւազյանը:
«Մենք բոլոր ավիաընկերություններին կանչեցինք մեզ մոտ, որ համոզենք, որ Հայաստանն օգտագործեն որպես տարանցիկ չվերթների տարածք, որ ուղիղ չվերթները շատանան, բայց դա էլի մեր գործառույթը չէ:
Մենք ամեն ինչ արեցինք, որ խոչընդոտներ չստեղծենք: Այդ պրոակտիվ աշխատանքի արդյունքն այն է, որ ընդհանրապես ուշացումներ չեն եղել: Ավիաընկերությունները շատացրել են չվերթները, նոր ուղղություններ են բացել: Գրեթե բոլոր ընկերությունները չվերթները շատացրել են:
Շատ ուրախացանք, որ «Armenian Air Company»-ն բացեց Մոսկվայի ուղղությամբ չվերթներ՝ շաբաթական 14 անգամ: Ռուսական ընկերությունները նույնպես ավելացրել են չվերթները, նաեւ լրիվ նոր ուղղություն է ավելացել՝ Երեւան-Բաթումի.,-ասաց քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահը:

После запрета полетов из России в Грузию авиакомпании, действующие в Армении, увеличили количество рейсов, открылось много новых направлений. Об этом заявила на встрече с журналистами 15 июля председатель Комитета гражданской авиации Армении Татевик Ревазян.
«Мы пригласили к нам представителей всех авиакомпаний, дабы убедить их в том, чтобы они использовали Армению как территорию для транзитных рейсов, число прямых рейсов увеличилось, но и это не наша функция. Мы все сделали для того, чтобы не создавать препятствий. Именно в результате этой работы удалось добиться того, что не было никаких опозданий. Авиакомпании увеличили количество рейсов и открыли новые направления. Мы рады тому, что «Armenian Air Company» открыла рейсы в направлении Москвы – 14 раз в неделю. Российские авиакомпании также увеличили количество полетов. Кроме того, открыто совершенно новое направление – Ереван-Батуми», - сказала Ревазян.