Դենվեր քաղաքը համաձայնել է 300 հազար դոլար փոխհատուցում վճարել «Յունայթեդ Էյրլայնզի» օդաչուին, որը կալանավորվել էր անցած տարի անպարկեշտ վարքագծի մեղադրանքով։ Ավելի ուշ դատարանը հանել է այս մեղադրանքը, տեղեկացնում է FoxNews-ը։
Էնդրյու Քոլինզը կալանավորվեց 2018 թվականի սեպտեմբերին, նրան մեղադրում էին այն բանում, որ մերկ կանգնել է հյուրանոցի սենյակի պատուհանի մոտ, որը բացվում է դեպի Դենվերի միջազգային օդանավակայանի տերմինալ։ Նա իրեն մեղավոր չի ճանաչել։
Դատավորը հանել է մեղադրանքը։ Բայց միջադեպը հանգեցրել է այն բանին, որ Քոլինզին վեց ամսով թույլ չեն տվել թռչել։ Օդաչուի փաստաբանի խոսքով՝ նա չի իմացել, որ մարդիկ կարող էին տեսնել իրեն, երբ նա մասամբ բացել էր իր հյուրանոցային համարի պատուհանի վարագույրը։
Չնայած Քոլինզը վերադարձել է աշխատանքի, նա դեռ բախվում է մեղադրանքի հետեւանքներին։ «Ես պետք է ամեն օր բացատրեմ այդ իրավիճակը պարտադիր կարգով»,- ասել է նա։

Город Денвер согласился выплатить компенсацию в 300 000 долларов пилоту «Юнайтед Эйрлайнз», который был арестован в прошлом году по обвинению в непристойном поведении. Позже суд отклонил это обвинение, сообщает FoxNews.
Эндрю Коллинз был арестован в сентябре 2018 года по обвинению в том, что он стоял голым перед окном гостиничного номера с видом на терминал международного аэропорта Денвера. Он не признал себя виновным.
Судья отклонил обвинение в проступке. Однако инцидент привел к тому, что Коллинза на шесть месяцев отстранили от полетов. По словам адвоката пилота, он не знал, что люди могли видеть его, когда он частично открыл шторы своего гостиничного номера.
Несмотря на то что, Коллинз вернулся на работу, что он все еще сталкивается с последствиями обвинений. «Я должен объяснять эту ситуацию каждый день в обязательном порядке», - сказал Коллинз.