Զբոսաշրջային Travel and Leisure պորտալը կազմել է այն վայրերի ցուցակը, որոնք արժե այցելել 2020 թվականին, տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն։
Դրանում ընդգրկվել է 50 ուղղություն։ Առաջին տեղը փորձագետները տվել են Եթովպիայի մայրաքաղաք Ադիս Աբեբային։ Զբոսաշրջիկներին առաջարկվում է այցելել Մենելիկի պալատ, որը երկար տարիներ եղել է կայսրերի նստավայր, եւ որտեղ այսօր գտնվում է վարչապետ Աբիա Ահմեդ Ալիի գրասենյակը։ Կարելի է այցելել նաեւ Ժամանակակից արվեստի կենտրոն, որը կոչված է եթովպացի նկարիչ Զոմի անունով։ Ներկայացված են ժամանակակից աֆրիկյան արվեստի նմուշներ եւ էկոլոգիայի թեմայով նախագծեր։ Տեղեկացվում է, որ քաղաքի օդանավակայանը երեք անգամ մեծացրել է թողունակությունը։
Երկրորդ տեղում Պերուի հին քաղաք Արեկիպան է։ Դրա պատմական կենտրոնը 2000 թվականին ներառվել է ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության ցուցակում։ Այստեղ զբոսաշրջիկները հնարավորություն ունեն ապրելու հյուրատանը Սուրբ Ավգուստինի եկեղեցու կողքին, որը հայտնի է բարոկկո ոճի իր փորագիր ճարտարապետությամբ։
Երրորդ տեղը Աշվիլ քաղաքինն է (Հյուսիսային Կարոլինայի նահանգ), որտեղ ապրում են փողոցային նկարիչներն ու երաժիշտները։ Սեպտեմբերին այստեղ տեղի է ունենում ստեղծագործական խոհարարական փառատոն՝ «Չաու-չաու», վարպետաց դասերով, յոգայի պարապմունքներով եւ կենդանի երաժշտության համերգներով։
Առաջին տասնյակում են նաեւ Ավստրիան, Մեքսիկայի ամենահյուսիսային Ստորին Կալիֆոռնիա նահանգը, Բարբադոսը, Պեկինը, Հավայները, Բոթսվանան եւ Բոստոնը։

Туристический портал Travel and Leisure составил список мест, которые стоит посетить в 2020 году, передает РИА Новости
В нем оказалось 50 направлений. Первое место эксперты отдали столице Эфиопии Аддис-Абебе. Туристам предлагается посетить дворец Менелика, который многие годы был резиденцией императоров, и где сегодня располагается офис премьер-министра Абия Ахмед Али. Также можно заглянуть в Центр современного искусства, названный в честь эфиопского художника Зома. Внутри представлены экспонаты современного африканского искусства и проекты на тему экологии. Сообщается, что аэропорт города увеличил пропускную способность в три раза.
На втором месте — древний город Арекипа в Перу. Его исторический центр в 2000 году был включен в список всемирного наследия ЮНЕСКО. Здесь у туристов есть возможность пожить в гостевом доме рядом с церковью Святого Августина, которая славится своей резной архитектурой в стиле барокко.
Третье место досталось городу Ашвилл, штат Северная Каролина, где живут уличные художники и музыканты. В сентябре там проходит творческий кулинарный фестиваль «Чау-чау» с мастер-классами, занятиями по йоге и концертами живой музыки.
В первую десятку также попали Австрия, самый северный штат Мексики Нижняя Калифорния, Барбадос, Пекин, Гавайи, Ботсвана и Бостон.