Ո՛չ Ազգային ժողովի նախագահն է իր տեղում, ո՛չ էլ վարչապետը. այն, որ նրանք պաշտոններ ունեն, դեռ չի նշանակում, որ իրենց տեղում են։ Ապրիլի 14-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց Ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ Տիգրան Կարապետյանը։
«Էդ որ ասում են խելացի, հեռատես, տարավ ոսկին վաճառեց, էդ ոսկին մեր Հայաստանին այսօր պետք չէ՞ր լինի։ Դա՞ է հեռատեսը։ Այն ժամանակ ասում էր բանկային համակարգը ճգնաժամից պաշտպանեցինք, փոխարենը գյուղը սպանեցին»,- վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գործունեությունից դժգոհեց Կարապետյանը՝ ավելացնելով, որ վարչապետը եւ ԱԺ նախագահը «խնդիրները լուծում են իրար մեջ»։
«Ասում են ԱԺ նախագահը լավ է պահում խորհրդարանը։ Նա պահում է օլիգարխներին, օլիգարխներ չլինեն, ո՞ւմ պիտի պահի, դրա համար էլ, իբրեւ, նրանց հետ լեզու է գտնում»,- ասաց Կարապետյանը։
Ամփոփելով՝ ԺԿ նախագահը դժգոհեց, որ հեռուստատալիքներից մեկն իրեն քաղաքական բնույթի ելույթի համար 1 ժամ եթեր տրամադրելու համար մոտ 5 հազար դոլար է պահանջում։ «Դեռեւս չի հաջողվում իրագործել նաեւ մարզային հեռարձակում կազմակերպելու մեր մտադրությունը»,- ասաց նա։

Ни спикер парламента Армении, ни премьер-министр не на своем месте: то, что у них есть посты, еще не означает, что они на своих местах. На встрече с журналистами 14 апреля такую точку зрения выразил лидер Народной партии Тигран Карапетян.
«Тот, кого называют умным, дальновидным, продал золото, не понадобилось ли бы сегодня это золото Армении? Таким бывает дальновидный? Тогда он говорил, что мы защитили банковскую систему от кризиса, зато убили село»,– Карапетян пожаловался на деятельность премьер-министра Тиграна Саркисяна, добавив, что премьер-министр и председатель Национального Собрания «решают вопросы между собой».
«Говорят, что председатель Национального Собрания хорошо держит парламент. Он держит олигархов, не будь олигархов, кого будет держать? Поэтому с ними якобы находит общий язык»,– сказал Карапетян.
В завершение председатель НП, экс-глава одного из армянских телеканалов, посетовал, что один из телеканалов за предоставление ему одночасового эфира для политического выступления требует около $5 тыс. «Пока не удается также осуществить наше намерение организовать региональное вещание»,– сказал он.