«Կուդս» ուժերի նոր հրամանատար Էսմայիլ Գանիին սպանելու ԱՄՆ-ի սպառնալիքները պետական ահաբեկչության պաշտոնական քարոզչություն են: Այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Աբբաս Մուսավին, հաղորդում է «PressTV»-ն:
Ավելի վաղ Իրանի հարցով ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Բրայան Հուքը հայտարարել է, որ գեներալ Գանիին կարող է սպառնալ «Կուդս»-ի նախկին հրամանատար Ղասեմ Սոլեյմանիի ճակատագրի կրկնությունը, որը սպանվեց հունվարի 3-ին Բաղդադում ԱՄՆ ավիահարվածի հետեւանքով:
«Պետդեպարտամենտի պաշտոնյայի ելույթը ԱՄՆ-ի կողմից պետական ահաբեկչության պաշտոնական հայտարարություն է: Սիոնիստական ռեժմից հետո ԱՄՆ-ը երկրորդ ռեժիմն է, որը պաշտոնապես հայտարարում է, որ օգտագործել է իր կառավարության եւ զինված ուժերի ռեսուրսները ահաբեկչական գործողություն կատարելու համար եւ կշարունակի դա անել հետագայում»,- հայտարարել է Մուսավին:
Մուսավին դատապարտել է ԱՄՆ ղեկավարների «լկտի հայտարարությունները եւ ահաբեկչական գործողությունները» եւ միջազգային հանրությանը կոչ արել դատապարտել նրանց, քանի որ «այդ միտման շարունակությունը վաղ թե ուշ կհասնի բոլորին»:

US threats to kill the new Quds commander Esmail Ghaani are in fact official propaganda of state terrorism, said the official representative of the Iranian Foreign Ministry Abbas Mousavi.
Earlier, US Special Representative for Iran Brian Hook said that General Esmail Ghaani could face the fate of his predecessor, Qasem Soleimani, who was killed on January 3 by US Air Force near Baghdad Airport.
Statements by a State Department official are official and egregious publicity of targeted and state terrorism by the United States, said Mousavi.
After the Zionist regime, the US is the second regime that officially announces that it has used the resources of its government and armed forces for terrorist acts and will continue to do so in the future, he added.
Mousavi condemned the impudent statements and terrorist acts of US leaders, urging the international community to condemn them, too, because the continuation of this trend will sooner or later reach everyone.