Երկու ռուսաստանցիների մոտ ԱՄԷ-ում կորոնավիրուս են հայտնաբերել, հայտնում է WAM գործակալությունը՝ հղում կատարելով երկրի առողջապահության նախարարությանը։
Գերատեսչությունում նշել են, որ հիվանդները շփվել են իտալացի հեծանվորդների հետ, որոնք վարակված են եղել վիրուսով, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Այսօրվա ընթացքում ԱՄԷ-ում հայտնաբերվել է վեց դեպք։ Բացի ռուսաստանցիներից, վարակվածների թվում կան երկու իտալացիներ, գերմանացի եւ կոլումբիացի։
ՌԴ դեսպանությունում պատմել են, որ կապի մեջ են հիվանդացածների հետ, եւ որ նրանց վիճակը բավարար է գնահատվում։
Ավելի վաղ ԱՄԷ-ում երկու մարզիկների մոտ կորոնավիրուսի հայտնաբերման պատճառով հետաձգել էին հեծանվավազքի եզրափակիչ մրցումները։

У двух россиян в ОАЭ выявили коронавирус, сообщило агентство WAM со ссылкой на Минздрав страны.
В ведомстве отметили, что заболевшие контактировали с итальянскими велогонщиками, которые были заражены вирусом, передает РИА Новости.
Всего за сегодняшний день в ОАЭ выявили шесть случаев. Кроме россиян, среди заболевших есть двое итальянцев, немец и колумбиец.
В посольстве России рассказали, что находится в контакте с заболевшими. В дипмисии добавили, что их состояние оценивается как удовлетворительное.
Ранее в ОАЭ отменили финальные этапы велогонки из-за положительных результатов на коронавирус у двух спортсменов.