Թուրքիայում կորոնավիրուսի հետ կապված համաներման շրջանակում ազատ է արձակվել հայտնի մաֆիոզ Ալատտին Չակիջին, հաղորդում է Artı Gerçek-ը:
Նա դատապարտվել էր հանցավոր կազմակերպություն ստեղծելու եւ ղեկավարելու, նախագահ Ռեջեփ Էրդողանին վիրավորելու համար:
Նա հայտնի քրեական հեղինակություն էր 1980-ականներին, 1995 թվականին նրան մեղադրանք էր առաջադրվել իր կնոջ սպանությունը պատվիրելու եւ դրանից հետո փախուստի դիմելու համար:
Ավելի վաղ կորոնավիրուսի հետ կապված Թուրքիայի խորհրդարանը որոշում է ընդունել ազատ արձակել մոտ 90 000 կալանավորի:

Famous Mafioso Alaattin Cakici has been released under amnesty declared by Turkey due to the coronavirus situation, reports Arti Gercek.
Cakici was sentenced for establishing and directing a criminal organization and for offending President Recep Tayyip Erdogan.
He was a famous criminal authority in the 1980s, and in 1995, he was charged with ordering the murder of his wife and fleeing the scene after the murder.
As reported earlier, the Turkish parliament had adopted a decision to release nearly 90,000 prisoners due to the coronavirus situation.