Երեւանի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Էրեբունի նստավայրի աշխատակիցներից 5-ի մոտ կորոնավիրուսի թեստը բացասական է եղել։ Այս մասին հայտնում է Բարձրագույն դատական խորհուրդը։
«Երեկ տեղեկացրել էինք, որ Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Էրեբունի նստավայրի տեխնիկական անձնակազմի աշխատակիցներից մեկի մոտ թեստավորման արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդություն է հաստատվել և որ տվյալ աշխատակիցն իր ընտանիքի հետ արդեն իսկ գտնվել է մեկուսացման մեջ՝ պայմանավորված ընտանիքի անդամներից մեկի մոտ մեկ շաբաթ առաջ հաստատված կորոնավիրուսային հիվանդության պատճառով:
Հայտնել էինք նաև, որ աշխատակցի զանգից հետո անմիջապես կապ էր հաստատվել Առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի հետ և օպերատիվ կերպով կազմակերպվել համավարակի կանխարգելմանն ուղղված բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները և դրանց շրջանակներում, կանխարգելիչ նկատառումներով, երեկ թեստավորման էին ենթարկվել Էրեբունի նստավայրի 5 աշխատակից:
Ուրախությամբ ուզում ենք հայտնել.
Այսօր տեղեկացել ենք, որ թեստավորված 5 աշխատակցի մոտ էլ արդյունքը բացասական է»,- ասված է հայտարարությունում։

The five employees of the Yerevan court of general jurisdiction in Erebuni district have tested negative for the coronavirus, as reported the Supreme Judicial Council of Armenia.
Yesterday it was reported that one of the employees of the technical staff of the Yerevan court of general jurisdiction in Erebuni district had tested positive for the coronavirus and that the employee and the latter’s family members had been isolated since one of the family members had tested positive for the coronavirus about a week ago.
It was also reported that the Supreme Judicial Council had immediately contacted the National Center for Disease Control and Prevention and promptly organized all the necessary measures for prevention of the spread of the pandemic and tested the five employees.
The Supreme Judicial Council is pleased to inform that the five tested employees have tested negative for the coronavirus.