Իրանին զենքի մատակարարման էմբարգոն երկարաձգելու Վաշինգտոնի փորձերը ձախողվելու են, քանի որ Թեհրանի խորհրդակցությունները ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի մյուս անդամների հետ ցույց են տալիս, որ նրանք բոլորը դեմ են այդ քայլին: Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչ Սաիդ Աբաս Մուսավին, փոխանցում է Tasnim-ը:
Ըստ նրա՝ Իրանն ԱՄՆ-ի եւս մեկ ձախողում է կանխատեսում այս հարցում: Նա նաեւ շեշտել է, որ ի պատասխան Իրանը նախատեսել է երեք քայլ ձեռնարկել, որոնք կընդունվեն ըստ իրավիճակի:
Մուսավին նաեւ ասել է, որ Իրանի արտգործնախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը 2231 բանաձեւի իրականացման վերաբերյալ ելույթ կունենա ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստին:

Попытки Вашингтона продлить эмбарго на поставки оружия Ирану потерпят неудачу, поскольку консультации Тегерана с другими членами Совета Безопасности ООН показывают, что они все против этого шага. Об этом заявил представитель МИД Ирана Саид Аббас Мусави, передает Tasnim.
По его словам, Иран предсказывает очередной провал США в этом  вопросе. Он также подчеркнул, что в ответ Иран запланировал три шага, которые будут приняты с учетом ситуации.
Мусави также сказал, что министр иностранных дел Ирана Мохаммад Джавад Зариф выступит с речью на заседании Совета Безопасности ООН по вопросу выполнения резолюции 2231.