Իրանին զենքի մատակարարման էմբարգոն երկարաձգելու Վաշինգտոնի փորձերը ձախողվելու են, քանի որ Թեհրանի խորհրդակցությունները ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի մյուս անդամների հետ ցույց են տալիս, որ նրանք բոլորը դեմ են այդ քայլին: Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչ Սաիդ Աբաս Մուսավին, փոխանցում է Tasnim-ը:
Ըստ նրա՝ Իրանն ԱՄՆ-ի եւս մեկ ձախողում է կանխատեսում այս հարցում: Նա նաեւ շեշտել է, որ ի պատասխան Իրանը նախատեսել է երեք քայլ ձեռնարկել, որոնք կընդունվեն ըստ իրավիճակի:
Մուսավին նաեւ ասել է, որ Իրանի արտգործնախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը 2231 բանաձեւի իրականացման վերաբերյալ ելույթ կունենա ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստին:

Washington’s attempts to extend the arms embargo against Iran will fail, as Tehran’s consultations with other members of the UN Security Council show that they are all against this move, Tasnim reported referring to Iranian MFA spokesperson Seyed Abbas Mousavi.
According to him, Iran has planned three special moves in response.
Mousavi also noted Iran's FM Mohammad Javad Zarif will deliver a speech at the UN Security Council meeting on the implementation of Resolution 2231.
“The United States is not in a position to question the results of UNSCR 2231 Resolution and use the trigger mechanism,” Mousavi noted.