«Բժիշկ Մահը»` նախկին բժիշկ Ջեք Գեւորգյանը հայտնվել է հիվանդանոցում` թոքաբորբ ու երիկամային հիվանդություն ախտորոշմամբ, հաղորդում է Lenta.ru-ն` վկայակոչելով Agence France-Presse-ը:
Գեւորգյանը գտնվում է Միչիգանի Դեթրոյթ քաղաքի William Beaumont հիվանդանոցում:
Ջեք Գեւորգյանը էֆթանազիայի համոզված կողմնակից է եւ պայքարում է դա օրինականացման համար: 1990-ից 1998 թվականները նա օգնել է 130 հիվանդի` հեռանալ կյանքից: Ինքնասպանների դիակները Գեւորգյանը թողնում էր հյուրանոցներում, հիվանդանոցների ընդունարաններում եւ դիահերձարաններում:
Գեւորգյանի դեմ մեղադրանքներ հնարավոր է եղել առաջադրել միայն 1999թ., երբ իրավապահների ձեռքին հայտնվել է 52-ամյա Թոմաս Յորքի ինքնասպանության տեսագրությունը: Գեւորգյանը դատապարտվել էր 8 տարվա ազատազրկման եւ ազատության մեջ էր հայտնվել 2007թ.:
2010թ. էկրաններ էր բարձրացել «Դուք չգիտեք Ջեքին» ֆիլմին, որում Գեւորգյանի դերը կատարել է հոլիվուդյան աստղ Ալ Պաչինոն:

“Dr. Death” Jack Kevorkian, Armenian by origin, hospitalized with pneumonia and kidney problems, Lenta.ru reports referring to Agence France-Presse.
Kevorkian was taken to William Beaumont hospital of Detroit area, Michigan.
Jack Kevorkian is a staunch supporter of euthanasia and stands for its legalization. He is said to have helped at least 130 terminally ill people end their lives from 1990 to 1998.
Kevorkian was charged in 1990 when law-enforcement agencies obtained a tape of 52-year-old Thomas Youk’s suicide. Kevorkian served 8 years in prison and was released in 2007.
A 90- minute “Kevorkian” documentary about the life and career of Jack Kevorkian, better known as “Dr. Death” was aired on American HBO television network in 2010.