Վրաստանի ՆԳՆ հատուկ նշանակության ուժերը փակել են Հարավային Օսիեթայի հետ սահմանի անցակետերը, հայտնում է հարավօսական РЕС գործակալությունը։
«Հարավային Օսեթիային կից տարածք անսպասելի կերպով Վրաստանի ՆԳՆ քութաիսյան հատուկ ուժեր մտցվեցին, Սինագուր եւ Կարզման բնակավայրերին հարող ճանապարհները փակվեցին։ Վրաստան ուղեւորվող բոլոր մարդկանց հարկադաբար հետ են ուղարկվել»,- ասել է Հարավային Օսեթիայի Ձաուսկի շրջանի աշխատակազմի ղեկավար Պավել Կումարիտովը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
ՆԳՆ տեղեկատվական-վերլուծական դեպարտամենտի ղեկավար Շոթա Ուտիաշվիլին վրացական լրատվամիջոցներին հաղորդել է, որ «բոլոր հսկիչ-անցագրային կետերն աշխատում են սովորական ռեժիմով եւ հատուկ միջոցներ չեն ձեռնարկվել»։

Силы спецназначения МВД Грузии перекрыли пункты пропуска через государственную границу Южной Осетии с Грузией, сообщает 24 мая югоосетинское агентство РЕС.
«На прилегающую к Южной Осетии территорию был внезапно введен кутаисский спецназ МВД Грузии, и дороги вблизи населенных пунктов Синагур и Карзман оказались перекрытыми. Всех направлявшихся в Грузию насильно вернули обратно», - сообщил глава администрации Дзауского района Южной Осетии Павел Кумаритов, передает РИА Новости.
Руководитель информационно-аналитического департамента МВД Шота Утиашвили сообщил грузинским СМИ, что «все контрольно-пропускные пункты работают в обычном режиме и никаких особых, тем более превентивных мер не принималось», особо подчеркнув, что это касается и территорий, непосредственно прилегающих к зонам конфликтов.