Հայաստանի խորհրդարանը մերժել է ՀՅԴ-ի նախաձեռնությունը` նախագահ Սերժ Սարգսյանին առաջարկել անվստահություն հայտնել կառավարությանը:
Քվեարկությունից առաջ ԱԺ նախկին նախագահ Տիգրան Թորոսյանը փորձում էր խոչընդոտել այն` հայտարարելով, թե պատգամավորները որոշման նախագիծը ստացել են մի քանի րոպե առաջ: Բացի այդ, նա նշել է, որ անվստահություն կարող է հայտնել ոչ թե նախագահը, այլ խորհրդարանը, ուստի նախագծում ձեւակերպումներն արդեն սխալ են: Բայց իր նախորդի փաստարկումները չշփոթեցրին Հովիկ Աբրահամյանին, ով փաստաթուղթը դրեց քվեարկության: Արդյունքում նախաձեռնությունը 10 կողմ, 13 դեմ ձայներով մերժվեց:
Նշենք, որ իրենց ելույթներում ՀՅԴ-ական պատգամավորները քննադատում էին կառավարությանը, իսկ նրանց մեղադրանքներին պատասխանում էր ֆինանսաների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը:

Парламент Армении отклонил инициативу партии АРФ Дашнакцутюн предложить президенту Сержу Саргсяну рассмотреть вопрос об объявлении недоверия Правительству.
До голосования экс-спикер парламента Тигран Торосян попытался воспротивиться его проведению, заявив, что депутатам раздали проект решения лишь за несколько минут. Кроме того, он подчеркнул, что по Конституции Армении недоверие Правительству может объявлять не президент, а парламент, так что формулировка в документе изначально неправильная. Но доводы предшественника не смутили спикера Овика Абрамяна, который поставил документ на голосование. В итоге инициатива 10 голосами «за», 13 – «против» была отклонена.
Отметим, что в своих выступлениях депутаты от АРФД подвергли резкой критике деятельность Правительства. На обвинения отвечал министр финансов Ваче Габриелян.