Դոնալդ եւ Մելանյա Թրամփն իրենց թվիթերյան միկրոբլոգերում կատարել են գրառումներ, որոնցում իրենց վրդովմունքն են հայտնել ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների արդյունքների շուրջ:
«Ո՞ր պահից են կեղծ ԶԼՄ-ները հաղորդում, թե ով կդառնա հաջորդ նախագահը: Մենք բոլոր շատ նորություններ ենք իմացել վերջին երկու շաբաթների ընթացքում»,-գրել է Դոնալդ Թրամփը:
ԱՄՆ առաջին տիկինը եւս հայտարարել է արդար ընտրությունների կարեւորության մասին:
«Ամերիկացիներն արժանի են արդար ընտրությունների: Յուրաքանչյուր օրինական, անօրինական ձայնը պետք է հաշվարկվի: Մենք պետք է պաշտպանենք մեր ժողովրդավարությունը լիարժեք թափանցիկությամբ»,-գրել է Մելանյա Թրամփը թվիթերյան իր միկրոբլոգում:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ամերիկյան ԶԼՄ-ները հաղորդել էին ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում Ջո Բայդենի հաղթանակի մասին: Չնայած նրան, որ ընտրական գործընթացը դեռեւս ավարտված չէ, որոշ համաշխարհային առաջնորդներ արդեն շնորհավորել են Բայդենին հաղթանակի կապակցությամբ:

Дональд и Мелания Трамп разместили записи в своих микроблогах в Twitter, в которых выразили свое возмущение результатами президентских выборов в США.
«С каких это пор лживые СМИ вещают, кто станет нашим следующим президентом? Мы все узнали много нового за последние две недели!» - написал Дональд Трамп.
Не осталась в стороне также первая леди США, заявившая о важности справедливых выборов.
«Американский народ заслуживает справедливые выборы. Каждый законный, не незаконный голос должен быт подсчитан. Мы должны защитить свою демократию с полной прозрачностью», - написала в своем микроблоге в Twitter Мелания Трамп.
Напомним, что ранее американские СМИ сообщили о победе Джо Байдена на президентских выборах в США. Несмотря на то, что избирательный процесс пока не завершен, некоторые мировые лидеры уже поздравили его с победой.