Դոնալդ եւ Մելանյա Թրամփն իրենց թվիթերյան միկրոբլոգերում կատարել են գրառումներ, որոնցում իրենց վրդովմունքն են հայտնել ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների արդյունքների շուրջ:
«Ո՞ր պահից են կեղծ ԶԼՄ-ները հաղորդում, թե ով կդառնա հաջորդ նախագահը: Մենք բոլոր շատ նորություններ ենք իմացել վերջին երկու շաբաթների ընթացքում»,-գրել է Դոնալդ Թրամփը:
ԱՄՆ առաջին տիկինը եւս հայտարարել է արդար ընտրությունների կարեւորության մասին:
«Ամերիկացիներն արժանի են արդար ընտրությունների: Յուրաքանչյուր օրինական, անօրինական ձայնը պետք է հաշվարկվի: Մենք պետք է պաշտպանենք մեր ժողովրդավարությունը լիարժեք թափանցիկությամբ»,-գրել է Մելանյա Թրամփը թվիթերյան իր միկրոբլոգում:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ամերիկյան ԶԼՄ-ները հաղորդել էին ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում Ջո Բայդենի հաղթանակի մասին: Չնայած նրան, որ ընտրական գործընթացը դեռեւս ավարտված չէ, որոշ համաշխարհային առաջնորդներ արդեն շնորհավորել են Բայդենին հաղթանակի կապակցությամբ:

Donald and Melania Trump have gone on Twitter to express their outrage over the results of the US presidential election.
“Since when does the Lamestream Media call who our next president will be? We have all learned a lot in the last two weeks!” the incumbent President wrote.
“The American people deserve fair elections. Every legal—not illegal—vote should be counted. We must protect our democracy with complete transparency,” the First Lady commented.
US media have reported on Joe Biden's victory in the US presidential election. Although the election process is not over yet, some world leaders have already congratulated Biden on his victory.