Խորհրդարանական երկրում քաղաքագիտական տեսանկյունից անհեթեթություն է, որ քաղաքական թիմի վարչապետը լինի այլ քաղաքական թիմից։ Այս մասին Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում ասել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը։
«Ես ունեմ տպավորություն, որ «Լուսավոր Հայաստան» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունները չեն ուզում արտահերթ ընտրություններ։ Նրանք ավելի քան վստահ են, որ նոր ընտրությունների դեպքում կառավարող ուժ չեն ընտրվի եւ անգամ չեն ստանա այնքան մանդատ, որքան ունեն հիմա։ Նրանք նախորդ ընտրություններում ավելի շատ բոնուսով էին մանդատ ստացել, քան ընտրություններով եւ բնական է, որ այսպիսի բարեբախտություն նրանց հետ այլեւս չի պատահի։ Հաջորդ ընտրություններին նրանք ավելի քիչ ձայներով կհայտնվեն խորհրդարանում կամ չեն հայտնվի»,– նշեց Նազարյանը։
Լենա Նազարյանը բացառեց, որ «Իմ քայլը» խմբակցությունն աջակցի «Լուսավոր Հայաստանի» ղեկավար Էդմոն Մարուքյանին՝ որպես վարչապետի թեկնածու. «Խորհրդարանական երկրում քաղաքագիտական տեսանկյունից անհեթեթություն է, որ քաղաքական թիմի վարչապետը լինի այլ քաղաքական թիմից։ Եթե հեռանանք, պետք է հեռանանք թիմով։ Եթե ցուցակի առաջին համարը հեռանում է, ապա ես ինչո՞ւ պետք է մնամ, խորհրդարանում ի՞նչ պետք է անեմ։ Եթե «Լուսավոր Հայաստան» եւ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունները դեմ են արտահայտվում արտահերթ ընտրություններին, արտախորհրդարանական ուժերը հայտարարում են, որ արդյունքները կեղծվելու են, յուրաքանչյուր քվեատուփի մոտ արյունահեղություն է լինելու, ապա նման պայմաններում ինչպե՞ս կազմակերպենք արտահերթ ընտրություններ, ինչպե՞ս վստահ լինենք, որ կստեղծվի հանգիստ մթնոլորտ եւ մարդիկ ընտրությունների կգնան` լսելով բոլոր թեկնածուներին»։

Если уйдем, то должны уйти командой. Об этом заявила в интервью Sputnik Армения вице-спикер парламента Армении Лена Назарян.
«У меня впечатление, что фракции партий «Светлая Армения» и «Процветающая Армения» не хотят проведения внеочередных выборов. Они знают, что в случае новых выборов их не изберут в качестве правящей силы, и они не получат столько мандатов, сколько имеют сейчас. На предыдущих выборах они получили мандаты больше с бонусом, чем, согласно итогам выборов, естественно, такого счастья у них больше не будет», - заявила Назарян.
Что касается возможной поддержки главы «СА» Эдмона Марукяна, как кандидата в премьеры, фракцией правящего блока «Мой шаг», то Назарян это исключила. «В парламентской стране с политологической точки зрения просто нелепо, чтобы премьер-министр политической команды был из другой политической команды. Если уйдем, то должны уйти командой. Если первый номер списка уходит, то почему я должна остаться, что я буду делать в парламенте? Если фракции партий «Светлая Армения» и «Процветающая Армения» выступят против внеочередных выборов, то непарламентские силы заявят, что их результаты будут сфальсифицированы, у каждой избирательной урны будет кровопролитие. И как в этих условиях организовать внеочередные выборы, как можно быть уверенным в том, что будет спокойная атмосфера и люди пойдут на выборы, выслушав всех кандидатов?», - отметила вице-спикер НС Армении.