SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, Հայաստանի քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ Կոստանյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում փետրվարի 26-ին Դիլիջանում տեղի ունեցած մի խումբ անձանց թունավորման փաստով:
Ժամը 14:55-ի սահմաններում, «Դիլիջան» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Դիլիջանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «թունավորում շմոլ գազից» ախտորոշմամբ իրենց մոտ են տեղափոխվել 9 քաղաքացի:
Հիվանդանոց մեկնած ոստիկանության Դիլիջանի բաժնի օպերատիվ խումբը պարզել է, որ հիվանդանոց տեղափոխվածներն են Տավուշի մարզի բնակիչներ, 25-ամյա Գեղեցիկ Պողոսյանը, 34-ամյա Մերի Պողոսյանը, 29-ամյա Հերիքնազ Երիցյանը, 35-ամյա Թագուհի Պողոսյանը, 38-ամյա Ստելա Հովհաննիսյանը, 23-ամյա Հասմիկ Ալավերդյանը, 55-ամյա Նարինե Գուլինյանը, 21-ամյա Սվետլանա Վարդանյանը և 30-ամյա Մերի Գալստյանը:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, նշված անձինք հիվանդանոց են տեղափոխվել Դիլիջան քաղաքի Մյասնիկյան փողոցում գործող «Նյու Սիթի» առեւտրի կենտրոնում բենզինային գեներատորից արտանետված ծխի հետևանքով:   Ավագ քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություններ:

Чрезвычайное происшествие произошло в Тавушской области: 9 человек были госпитализированы из торгового центра «Нью Сити».
Как сообщает SHAMSHYAN.com, старший следователь Тавушского следственного управления СК Армении подготавливает материалы по факту отравления группы лиц в Дилижане 26 февраля.
В районе 14:55 из медцентра «Дилижан» в отдел полиции Дилижана поступил сигнал о том, что к ним с отравлением угарным газом были доставлены 9 граждан.
Оперативная группа отдела полиции Дилижана выяснила имена пострадавших: ими оказались жители Тавушской области  - 25-летняя Гехецик Погосян, 34-летняя Мери Погосян, 29-летняя Эрикназ Ерицян, 35-летняя Тагуи Погосян, 38-летняя Стела Ованнисян, 23-летняя Асмик Алавердян, 55-летняя Нарине Гулинян, 21-летняя Светлана Варданян и 30-летняя Мери Галстян.
По сведениям фотожурналиста Гагика Шамшяна, упомянутые лица были госпитализированы из торгового центра «Нью Сити», отравившись из-за утечки дыма из бензинового генератора. По решению старшего следователя, назначены судебно-медицинские экспертизы.