Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը հեղաշրջման փոքրիկ փորձ է արել, ՊՆ-ի կողմից նշանակվել է իբր զինված ուժերում ավագ սպա. Մինչ այդ ՀՀ Զինված ուժերում նման անունով պաշտոնում որեւէ մեկը նշանակված չի եղել: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 9-ին, Բաղրամյան պողոտայում ընդդիմության հանրահավաքի ժամանակ նշեց ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը:
«Այսօր Նիկոլը հասկանում է, որ ինքն անգամ տեղ չունի սեփական երկրի զինված ուժերում: Տեղ չունի փողոցում, հսկայական թիկնազորով է ման գալիս: Մնում է դա պաշտոնականացնել, մնում է իր կոտրած ձեռքով թղթի վրա կարճ գրի՝ հրաժարական եմ ներկայացնում»,-ասաց նա:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի նախկին պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հրամանով նշանակվել է հատուկ հանձնարարությունների գծով ավագ սպա։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян предпринял небольшую попытку государственного переворота. Об этом во время митинга оппозиции на проспекте Баграмяна заявил 9 марта член АРФ Дашнакцутюн Гегам Манукян.
По его словам, Министерство обороны республики назначило старшего офицера Вооруженных сил. «До этого момента никто в ВС Армении не назначался на должность с подобным названием», - заметил Манукян.
Отметим, что бывший начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян приказом министра обороны Вагаршака Арутюняна был назначен на должность старшего офицера по специальным поручениям.