ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանը մայիսի 25-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չեռնոգորիայի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Դրագիցա Պոնորացին։ Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահի պարտականությունները կատարող Ալֆրեդ Քոչարյանը։
Նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ շնորհավորելով Դրագիցա Պոնորացին դիվանագիտական առաքելությունը ստանձնելու կապակցությամբ` Վահան Քերոբյանը նորանշանակ դեսպանին մաղթել է հաջող  ու բեղմնավոր աշխատանք եւ պատրաստակամություն հայտնել ծավալել արդյունավետ երկկողմ համագործակցություն տնտեսության տարբեր ոլորտներում:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության եւ բարեմաղթանքների համար՝ դեսպան Պոնորացը նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի առավելագույնը՝ երկու երկրների միջեւ տնտեսական կապերն ամրապնդելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում Վահան Քերոբյանը հակիրճ ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության ոլորտի առաջնահերթություններն ու իրականացվող ծրագրերը: Այնուհետեւ, կողմերը քննարկել են փոխշահավետ համագործակցության տեսանկյունից առավել նպատակահարմար ուղղությունները, այդ թվում՝ բարձր տեխնոլոգիաների, մետալուրգիայի, արեւային էներգետիկայի, հանքարդյունաբերության, կանաչ գյուղատնտեսության, քիմիական արդյունաբերության եւ այլ ոլորտներ։
Առանձին անդրադարձ է կատարվել զբոսաշրջության ոլորտում համավարակով պայմանավորված մարտահրավերներին դիմակայելու եւ երկուստեք զբոսաշրջային հոսքն ակտիվացնելու խնդրին։
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների խթանմանը վերաբերող մի շարք այլ հարցեր:

Acting Minister of Economy of Armenia Vahan Kerobyan today received newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Montenegro to Armenia Dragica Ponorac.
As reported the Ministry of Economy, Kerobyan congratulated the Ambassador on assuming her diplomatic mission and expressed willingness for effective cooperation in various sectors of the economy.
Expressing gratitude for the cordial reception and kind wishes, Ambassador Ponorac stated that she will do her best for strengthening the economic ties between the two countries.
During the meeting, Kerobyan briefly presented the priorities in Armenia’s economy and the upcoming programs. Afterwards, the parties discussed the more appropriate directions from the perspective of mutually beneficial cooperation, including high technology, metallurgy, solar energy, mining, green agriculture, etc.
The parties also touched upon the issue of resisting the challenges in the tourism sector due to the pandemic and increasing the flow of tourists to both countries.