Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ պատրաստ է հանդիպել Փաշինյանի հետ վերջինիս համար ցանկացած հարմար պահի, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ես պատրաստ եմ հանդիպել, եւ այս առումով արդեն իմ դիրքորոշումը հայտնել եմ: Եթե հայկական կողմը պատրաստ է, ապա ես նույնպես պատրաստ եմ: Մենք ունեցել ենք հանդիպում, որ անցկացվել է այս տարեսկզբին՝ եռակողմ ձեւաչափով: Այն կայացել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով: Ես պատրաստ եմ բանակցել պարոն Փաշինյանի հետ ցանկացած պահի, երբ վերջինս պատրաստ կլինի: Այս կերպ, ես պատրաստ եմ քննարկումների ու կարծում եմ, որ դա կարող է լավ ցուցիչ դառնալ այն բանի, որ պատերազմն ավարտվել է, եւ այդ էջը թերթված է»,-ասել է նա։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել է, որ մոտ ժամանակներս կարող է կայանալ Ալիեւ-Փաշինյան հանդիպումը։

Azerbaijani President Ilham Aliyev has stated that he is ready to meet with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan at any time when the latter is ready, TASS reported.
"I am ready to meet, and I have already stated my position in this regard. If the Armenian side is ready, then I am also ready. We had a meeting that took place earlier this year—in a tripartite format. It took place at the invitation of Russian President Vladimir Putin. I am ready to negotiate with Mr. Pashinyan at any time when he is ready. In this way, I am ready for discussions, and I believe it can be a good indicator that the [Nagorno-Karabakh] war is over and that ‘page’ is turned," Aliyev said.
Earlier, secretary Armen Grigoryan of the Security Council of Armenia had stated that this Pashinyan-Aliyev meeting may take place in the near future.