ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ դեկտեմբերի 6-ին, կազմել է 491.03 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 1.04 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 554.77 դրամ (աճել է 1.33 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 651.06 դրամ (աճել է 0.11 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.66 դրամ (աճել է 0.01 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետևյալ գները. Արծաթ՝ 352.84 դրամ, ոսկի՝ 27,904.28 դրամ, պլատին՝ 14,839.76 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 491.03/$1 in Armenia on Monday; this is up by 1.04 from the previous business day in the country, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 554.77 (up by AMD 1.33), that of one UK pound totaled AMD 651.06 (up by AMD 0.11), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.66 (up by AMD 0.01) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 352.84, AMD 27,904.28 and AMD 14,839.76, respectively.