ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատմել է, որ 1990-ականների սկզբում հաղթահարել է դժվարությունները, ինչպես բոլորը, եւ աշխատել՝ որպես մասնավոր առաքիչ իր «Վոլգայով», հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Դե ինչպես բոլորը»,-պատասխանել է նախագահը «Ռուսաստան: Նորագույն պատմություն» ֆիլմի համար հարցազրույցի ընթացքում:
«Ապրել եմ ինչպես բոլորը, սակայն երբեմն ստիպված է հավելյալ գումար վաստակել նաեւ որպես առաքիչ: Տհաճ է այդ մասին խոսելը, անկեղծ ասած, սակայն, ցավոք, այդպես էլ է պատահել»,-շարունակել է Պուտինը:
Նա հաստատակամորեն պատասխանել է հարցին՝ արդյո՞ք դա այն նույն «Վոլգան» էր, որը նա բերել է ԳԴՀ-ից: «Դե իհարկե, ուրիշ մեքենա ես չեմ ունեցել»,-նշել է պետության ղեկավարը:

Президент РФ Владимир Путин рассказал, что в начале 1990-х годов преодолевал трудности, «как и все», и подрабатывал частным извозом на своей «Волге», передает ТАСС.
«Ну как все», - ответил президент в интервью для фильма «Россия. Новейшая история» на телеканале «Россия-1» на вопрос, как ему приходилось преодолевать трудные времена.
«Жил как все, но иногда приходилось подрабатывать и извозом. <...> Имеется в виду, на машине подрабатывать, частным извозом. Неприятно об этом говорить, честно если сказать, но, к сожалению, и это тоже было», - продолжил Путин.
Он утвердительно ответил на уточняющий вопрос, была ли это та самая «Волга», которую он привез из ГДР. «Ну конечно, другой машины у меня не было», - отметил глава государства.