Կա կարծիք, որ սրա նպատակը դե յուրե Երրորդ Հանրապետության «էջի» փակումն է եւ «նոր» ՝Չորրորդ «Հանրապետության»դարաշրջանի ազդարարում։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Զատկից հետո ներկած ձուն ու՞մ է պետք…
Կապիտուլյանտ ռեժիմն ազդարարել է սահմանադրական «բարեփոխումներ»իրականացնելու մասին։
Իսկ ո՞րն է թուրքերի հետ առանց պետական դրոշի բանակցության գնացող կապիտուլյանտների «սահմանադրական բարեփոխումների» նպատակը։
Կառավարման համակարգի փոփոխություն՝ կպնդեն շատերը։
Ամենեւին դա չէ կապիտուլյանտ ռեժիմը գլխավոր նպատակը։
Կա կարծիք,որ սրա նպատակը դե յուրե Երրորդ Հանրապետության «էջի» փակումն է եւ «նոր» ՝Չորրորդ «Հանրապետության»դարաշրջանի ազդարարում։
Իսկ որպեսզի դա տեղի ունենա,անհրաժեշտ է ՀՀ Սահմանադրությունից հանել Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման ու դատապարտման ,պետական -ազգային շահերը սպասարկող ձեւակերպումները։
Դրան զուգահեռ կարող է ընթանալ ՀՀ օրհներգի եւ ՀՀ զինանշանի/չեմ բացառում առանց Արարատ լեռան/փոփոխման գործընթաց,որի արդյունքում դե յուրե ավարտված կհամարվի Ինքնիշխան Հայաստանի դարաշրջանը։
Այս սցենարը բացառել չի կարելի։
Իսկ որպեսզի այն կյանքի չկոչվի ,պետք է ոչ թե ընդդիմությունն «իրար վրա բոչկա գլորի»,այլ հասկանա՝ «Զատկից հետո ներկած ձուն այլեւս ոչ մեկին պետք չէ»։

Есть мнение, что их цель – де-юре закрыть «страницу» Третьей Республики и объявить «новую» эру Четвертой «Республики». Об этом в своем Facebook написал пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
«Кому нужны крашеные яйца после Пасхи?...
Капитулянтский режим объявил о проведении конституционных «реформ».
А каковы цели «конституционных реформ» капитулянтов, идущих на переговоры с турками без государственного флага?
Изменение системы управления, скажут многие. Но главная цель капитулянтского режима – вовсе не эти изменения. Есть мнение, что их цель – де-юре закрыть «страницу» Третьей Республики и объявить «новую» эру Четвертой «Республики».
А чтобы это произошло, необходимо убрать из Конституции РА служащие государственно-национальным интересам формулировки о признании и осуждении Геноцида армян.
Наряду с этим может произойти процесс смены гимна и герба РА (не исключаю, что его оставят без горы Арарат), в результате чего эру Суверенной Армении можно будет считать де-юре завершенной.
Этот сценарий нельзя исключать.
И чтобы не дать воплотить его в жизнь, оппозиция вместо того, чтобы «катить бочку друг на друга», должна понять, что после Пасхи крашеные яйца никому не нужны», - написал Шармазанов.