Կառավարության այսօրվա՝ մարտի 17-ի նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրեց, որ արդեն 3-րդ նիստն է, ինչ իրենք առանց դիմակների են:
«Դա կախված է նրա հետ, որ կորոնավիրուսային հիվանդության վիճակն այսօր Հայաստանում բավականին բարվոք է, դեռ երեք շաբաթ առաջ նկատել էինք նոր դեպքերի անկման միտումը ու կանխատեսել էինք, որ նվազող թվեր ենք ունենալու», - ասաց նա:
Փաշինյանը, սակայն, ընդգծեց՝ եթե պատվաստման գործընթացը պաշտաճ ձևով չկազմակերպեն` «իքս» պահի ստիպված կվերադառնանք դիմակներով ռեժիմի:
«Եթե, Աստված մի արասցե, ավելի վատ ընթացք լինի, ավելի խիստ ռեժիմների կանցնենք, այնպես որ՝ իմ կոչը, խնդրանքն է, որ պատվաստումները պատշաճ ձևով շարունակվեն, այն մակարդակը, որ կա պատվաստումների, գոհացուցիչ չէ», - ասաց Փաշինյանը:

At Thursday's Cabinet meeting of the government of Armenia, Prime Minister Nikol Pashinyan reminded that it is already the third meeting that they are attending without face masks.
"It depends on the fact that the coronavirus disease situation in Armenia is quite good today. Three weeks ago we had observed a declining trend in new cases and had predicted that we would have declining numbers," he said.
Pashinyan, however, stressed that if the anti-Covid vaccination process is not organized properly in Armenia, the latter will have to return to the face mask procedure.
"So my call, request is for vaccinations to continue properly. The [current] level that there is in vaccinations is not satisfactory," Pashinyan added.