Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ ցանկացած խաղաղ բանակցություն, հավանաբար, կձախողի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի դիրքորոշման պատճառով։ Այս մասին նա ասել է լրագրողներին, փոխանցում է Reuters-ը։
Նրա կարծիքով՝ Պուտինի հետ գործ ունենալը նույնն է, ինչ խոսել «կոկորդիլոսի հետ, երբ նա ատամները խրել է ոտքիդ մեջ»։ Նա հավելել է, որ կենսական նշանակություն ունի, որպեսզի Արեւմուտքը շարունակի զինել Ուկրաինային։
«Շատ դժվար է հասկանալ, թե ինչպես կարող են ուկրաինացիները հիմա բանակցել Պուտինի հետ՝ հաշվի բարեխղճության ակնհայտ բացակայությունը նրա մոտ: Նրա ռազմավարությունը, հավանաբար, հետեւյալն է` փորձել կլանել եւ տիրանալ Ուկրաինայի որքան հնարավոր է մեծ մասին, եւ գուցե բանակցել ուժի դիրքերից»,- հայտարարել է նա:

Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон заявил, что любые мирные переговоры России и Украины, скорее всего, не увенчаются успехом из-за позиции президента России Владимира Путина. Об этом он сообщил журналистам, передает Reuters.
По его мнению, иметь дело с Путиным — все равно, что разговаривать с «крокодилом, когда он вцепился тебе в ногу». Он добавил, что жизненно важно, чтобы Запад продолжал вооружать Украину.
«Очень трудно понять, как украинцы могут вести переговоры с Путиным сейчас, учитывая его явное отсутствие добросовестности. Его стратегия, очевидно, состоит в том, чтобы попытаться поглотить и захватить как можно большую часть Украины и, возможно, провести какие-то переговоры с позиции силы», — заявил он.