Ապրիլի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության Սենատի Հորդանան-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Խալդուն Հինայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` Ալեն Սիմոնյանը կարեւորել է երկու երկրների միջեւ բազմաբեւեռ գործակցությունը եւ հույս հայտնել, որ հյուրերի այցը կնպաստի հետագա համատեղ ծրագրերի կյանքի կոչմանը:
Կողմերը փաստել են Հայաստանի եւ Հորդանանի միջեւ համագործակցության զարգացման անհրաժեշտությունը` շեշտադրելով պատգամավորական բարեկամության խմբերի գործունեությունը:
Անդրադառնալով տարածաշրջանում տեւական խաղաղություն հաստատելու Հայաստանի պատրաստակամությանը` Ազգային ժողովի նախագահը մանրամասներ է ներկայացրել Արցախի դեմ ադրբեջանաթուրքական տանդեմի սանձազերծած պատերազմից հետո ստեղծված իրավիճակից:
Հորդանանցի խորհրդարանականներն ընդգծել են ղարաբաղյան հակամարտությունը դիվանագիտական եւ խաղաղ ճանապարհով լուծելու անհրաժեշտությունը:

YEREVAN. –President Alen Simonyan of the National Assembly of Armenia on Thursday received the delegation led by Khaldoun Hina, the head of the Friendship Group Jordan-Armenia of the Senate of Jordan.
Welcoming the guests, Simonyan highlighted the multipolar cooperation between the two countries and expressed hope that the visit of the guests would contribute to the implementation of further joint programs.
The sides stressed the need for the development of the cooperation between Armenia and Jordan, emphasizing the activities of parliamentary friendship groups.
Touching upon Armenia’s readiness to establish lasting peace in the region, the President of the National Assembly presented details of the situation created after the war unleashed by the Azerbaijani-Turkish tandem against Artsakh (Nagorno-Karabakh).
The members of the Jordanian senate underlined the need for a diplomatic and peaceful settlement of the Karabakh conflict.