Իշխող կոալիցիայի կազմած փաստաթուղթն ավելի լավն է, քան Հայ ազգային կոնգրեսինը։ Օգոստոսի 23-ին՝ իշխանություն-ընդդիմություն երկխոսության հերթական ռաունդի ավարտին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց ՀԱԿ համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը։
«Այսօր կայացած հանդիպման ժամանակ կոալիցիան 2/3-ով ներկայացրեց փաստաթղթի իր տարբերակը։ Այդ փաստաթուղթն, իմ կարծիքով, ավելի լավն է, քան ՀԱԿ նմանատիպ փաստաթուղթը։ Ինչո՞ւ։ Քանի որ ավելի լավ է հիմնավորում արտահերթ ընտրությունների մեր գաղափարը»,-հայտարարեց Լեւոն Զուրաբյանը։ Փաստաթղթի էության գնահատականները նա գերադասեց թողնել մինչեւ դրա վերջնական ներկայացումը։
Նշենք, որ կոալիցիայի 130-էջանոց փաստաթղթում ներկայացված է երկրում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ ՀԱԿ հայացքների պատասխան փաստարկումը։ ՀԱԿ-ի՝ 85 էջից բաղկացած փաստաթուղթը կոալիցիային ներկայացվել էր երկխոսության նախորդ ռաունդներից մեկի ժամանակ։

YEREVAN. – The document prepared by the ruling coalition is much better than that of the opposition Armenian National Congress (ANC), the ANC Coordinator Levon Zurabyan told reporters on Tuesday, following a regular round of talks between the Armenian authorities and opposition.
“During our meeting the coalition presented its version of the document, completed by about 40%. I think this document is much better than the ANC’s, as it substantiates our idea of snap elections much better,” Zurabyan noted.
However, he preferred not to comment on the essence of the document yet.
As reported earlier, the ruling coalition responded to the ANC by a 130-page document, bringing arguments against ANC’s views of the current situation in Armenia.