Ամերիկյան Forbes-ը աշխարհի ամենազդեցիկ կին է անվանել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին։
Յուրաքանչյուր տարի հրապարակվող վարկանիշային ցուցակում հայտնվել են նաեւ ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլլարի Քլինթոնը, երրորդ տեղում Բրազիլիայի պատմության մեջ առաջին կին-նախագահ Դիլմա Ռուսեֆն է։
4-րդ տեղը զբաղեցրել է PepsiCo-ի ղեկավար Ինդրա Նույին, 5-րդում՝ Facebook-ում բարձր պաշտոն զբաղեցնող Շերիլ Սանդբերգը։
6-րդ տեղուրմ Բիլ Գեյթսի կինը՝ Մելինդա Գեյթսն է, ով բարեգործական ամենամեծ՝ Bill & Melinda Gates Foundation կազմակերպության համանախագահն է։ 7-րդ հորիզոնականը զբաղեցնում է Հնդկական ազգային կոնգրեսի առաջնորդ Սոնյա Գանդին։ 8-րդ տեղում ԱՄՆ նախագահի կինը՝ Միշել Օբաման է։ Նրան հաջորդում է վերջերս ԱՄՀ տնօրեն դարձած Քրիստին Լագարդը։
Ազդեցկ կանանց տասնյակը եզրափակում է Kraft Foods-ից Իռեն Ռոզենֆելդը։
11-րդ տեղում Լեդի Գագան է։
Օփրա Ուինֆրին, ով մի ժամանակ վարկանիշային ցուցակում բրոնզե մեդալակիր էր, այս տարի 14-րդ տեղում է։ 17-րդ տեղում Արգենտինայի նախագահ Քրիստինա Ֆերնանդեսն է, 18-րդում՝ երգչուհի Բեյոնսեն։ Ավստրալիայի վարչապետ Ջուլիա Հիլարդը 23-րդ հորիզոնականում է։ 29-րդ տեղն զբաղեցրել է դրասանուհի Անջելինա Ջոլին։ 85-ամյա Ելիզավետա 2-րդ թագուհին 49-րդ տեղում է։ Հայամետ կոնգրեսական Նենսի Փելոսին հաստատվել է 52-րդ հորիզոնականում։

Американский журнал Forbes признал канцлера Германии Ангелу Меркель самой влиятельной женщиной мира.
В ежегодном рейтинге 100 представительниц прекрасного пола также госсекретарь США Хиллари Клинтон, за ней следует на третьем месте Дилма Русеф, первая женщина-президент в истории Бразилии.
4 место заняла Индра Нуйи (Indra Nooyi) - глава PepsiCo, 5 строчка у женщины, занимающей высокую должность в Facebook, Шерил Сандберг.
6 место -  супруга Билла Гейтса - Мелинда Гейтс, которая является сопредседателем самой крупной благотворительной организации Bill & Melinda Gates Foundation.
7 строчка у Сони Ганди, лидера Индийского национального конгресса. 8 место - Мишель Обама, супруга американского президента. За ней следует Кристин Лагард, недавно ставшая управляющим директором МВФ.
10-ку лидеров замыкает Ирен Розенфельд из Kraft Foods.
11 место у самой молодой дамы, покорившей мировую сцену, Леди Гага.
Опра Уинфри, когда-то получившая бронзу в аналогичном рейтинге, в этом году спустилась на 14 место. На 17 месте оказалась Кристина Фернандес – президент Аргентины. 18 строчка у представительницы шоу-бизнеса – певицы Бейонсе. Премьер-министр Австралии Джулия Гиллард на 23 месте. Директор компании Xerox Урсула Варнс на 27 строчке. 29 место у актрисы Анджелины Джоли. 85-летняя Елизавета II оказалась на 49 месте. Автор саги о Гарри Потере Джоан Роулинг на 61 позиции.