Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը Արաբական Միացյալ Էմիրություններ այցի ժամանակ կանխատեսել է պարենի ճգնաժամ, տեղեկացրել է ՄԿ-ն։ https://www.mk.ru/
Վուչիչը այցով մեկնել է ԱՄԷ՝ երկրի նախագահ Մոհամեդ բին Զայիդ ալ Նահայանի հրավերով։
Ինչպես տեղեկացրել է սերբական «Вечерне новости» պարբերականը, Վուչիչը հայտարարել է, որ սննդամթերքների կանխատեսվող ճգնաժամն ակնհայտ է։
Նրա խոսքով՝ առեւտրականների եւ արտադրողների շահարկումները կսկսվեն անմիջապես, հենց որ գները սահմանափակվեն, եւ դրան խոչընդոտելն անհնար կլինի։
Մինչ այդ հայտնի էր դարձել, որ Սերբիայի իշխանությունները սահմանափակել են կաթի, շաքարավազի եւ հացի որոշ տեսակների գները։

Президент Сербии Александр Вучич во время своего визита в Объединенные Арабские Эмираты спрогнозировал продуктовый кризис, передает МК. https://www.mk.ru/
Вучич  прибыл с визитом в ОАЭ по приглашению президента страны Мохаммеда бин Зайде аль-Нахайяна.
Как передает сербское издание «Вечерне новости», Вучич заявил, что последующий кризис с продуктами питания очевиден.
По его словам, спекуляция торговцев и производителей начинается сразу, как только ограничиваются цены, и препятствовать этому невозможно.
Ранее стало известно о том, что власти Сербии ограничили цены на определенные виды молока, сахарного песка и хлеба.