Բոսնիայի եւ Հերցեգովինայի նախագահության անդամ (սերբերի կողմից) Միլորադ Դոդիկը հայտարարել է, որ ակնկալում է իր հաղթանակը երկրի նախագահի ընտրություններում։
«Սպասում եմ, որ վերջում իմ եւ մրցակցիս միջեւ տարբերությունը կկազմի մոտ 40 հազար ձայն իմ օգտին։ Ինչը վկայում է այն մասին, որ խոսքն իմ հաղթանակի մասին է, որն անհնար կլինի գերազանցել»,- ասել է Դոդիկը։
Նա ավելացրել է, որ սպասում է նաեւ Բոսնիայի եւ Հերցեգովինայի Սերբական Հանրապետության ներկայիս նախագահ Ժելկա Ցվիյանովիչի հաղթանակին Բոսնիայի եւ Հերցեգովինայի Սերբական Հանրապետության նախագահության անդամի պաշտոնում։ «Շնորհավորում ենք Ժելկային, նա հասավ զգալի արդյունքի»,- նշել է քաղաքական գործիչը։

Milorad Dodik, the current Serb member of the Presidency of Bosnia and Herzegovina, announced that he expects his victory in the country's presidential elections held Sunday.
"I expect that in the end the difference between me and my competitor will be about 40 thousand votes in my favor. This proves that it is about my victory, which will be impossible to surpass," said Dodik.
He added that he is waiting for the victory of the current president of current president of Republika Srpska—one of the two entities of Bosnia and Herzegovina—, Zelka Cvijanovic, as a member of the Presidency of Republika Srpska.