Լիբանանի բանակի հրամանատարությունը հայտարարել է, որ Իսրայելի Ռազմածովային ուժերի պահականավակը Էն Նաքուրա հրվանդանի մոտ մտել է Լիբանանի ջրային տարածք։ Այս հայտարարությունը հրապարակել է Watania գործակալությունը։
«2022թ. հոկտեմբերի 9-ին, ժամը 19.07-ին իսրայելական թշնամական նավակը ներխուժել է Լիբանանի ջրային տարածք  Էն Նաքուրա հրվանդանի դիմաց,՝ 259 մետր հեռավորությամբ, եւ այնտեղ է գտնվել 35 րոպե»,- նշվել է փաստաթղթում։
Լիբանանցի զինվորականները այդ երկրում ՄԱԿ-ի Ժամանակավոր ուժերին տեղեկացրել են Իսրայելի կողմից համաշխարհային կազմակերպության Անվտանգության խորհրդի 1 701 բանաձեւի խախտման մասին։

The Lebanese Army Command said that an Israeli Navy (Navy) patrol boat entered Lebanese territorial waters near Cape al-Naqurah. A statement to this effect was published by the Watania Agency.
On October 9, 2022, at 7:07 p.m., an Israeli enemy gunboat entered Lebanese territorial waters opposite Cape Naqoura at a distance of 259 meters and remained there for 35 minutes, the document said.
At the same time, the Lebanese military informed the command of the UN Interim Force in the country about the violations of resolution 1701 of the Security Council of the world organization by Israel.