Հայաստանի չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Հայաստանի Ազգային հերոս Էդուարդո Էռնեկյանին՝ ծննդյան 90-ամյակի առթիվ:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Ձեր չափազանց հարուստ մասնագիտական և անձնական կենսագրությունը, ներդրումը մի շարք հավակնոտ նախագծերում և ծրագրերում, այդ թվում նաև Հայաստանում, ստեղծել են մնայուն բարի համբավ Արգենտինայում, Հայաստանում և ամբողջ աշխարհում:
Դուք գիտեք՝ ինչպես բարեգործություն անել և ում աջակցել: Դուք գիտեք՝ ինչպես և որտեղ ներդրումներ անել: Բայց ամենակարևորը՝ Դուք գիտեք այդ մասին չբարձրաձայնել: Այդուհանդերձ, չնայած Ձեր սկզբունքային լռությանը, Հայաստանում և Արցախում, նրանց սահմաններից դուրս գիտեն, թե ինչքան ընդգրկուն է Ձեր գործարարության ու բարեգործության շրջանակը:
Հայաստանում, պատկերավոր ասած, դրանք ձգվում են երկինք: Ձեր կողմից իրականացվող բազմաթիվ ծրագրերը տարածվում են հայաստանյան օդանավակայաններից մինչև գյուղատնտեսություն, հոգևոր կյանքից մինչև բանկային ոլորտ: Ընդ որում, Ձեր շնորհիվ ներդրվել են ոչ միայն գումարներ, այլև գործարար նոր մշակույթ, մտածելակերպ, աշխատաոճ ու մոտեցում:
Ձեզ հետ ունեցած զրույցներից անձամբ գիտեմ, թե ինչպես եք վերաբերվում Հայրենիքին, աշխատանքին ու աշխատող մարդուն: Դուք հենց այդպիսի՝ աշխատանքի մարդ եք, և Հայաստանի ազգային հերոսի կոչումն արժանի գնահատականն է Ձեր ավանդի ու ծառայությունների»:

Четвертый президент Армении Армен Саркисян поздравил Национального героя Армении Эдуардо Эрнекяна с 90-летием.
В поздравительном сообщении, в частности, говорится:
«Ваша чрезвычайно богатая профессиональная и личная биография, инвестиции в ряд амбициозных проектов и программ, в том числе в Армении, создали прочную хорошую репутацию в Аргентине, Армении и во всем мире.
Вы знаете, как заниматься благотворительностью и кого поддерживать. Вы знаете, как и куда инвестировать. Но самое главное, Вы умеете об этом не говорить. Тем не менее, несмотря на ваше принципиальное молчание, в Армении и Арцахе, за их пределами, знают, насколько всеобъемлющим является размах вашего бизнеса и благотворительности.
В Армении они, образно говоря, тянутся до неба. Многие реализованные вами проекты простираются от аэропортов Армении до сельского хозяйства, от духовной жизни до банковского сектора. Более того, благодаря Вам были вложены не только деньги, но и внедрена новая культура ведения бизнеса, образ мышления, стиль работы и подход.
Из бесед с вами лично знаю, как вы относитесь к Родине, работе и трудящимся людям. Вы именно такой человек труда, и звание национального героя Армении является достойной оценкой вашего вклада и заслуг».