ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լաչինի միջանցքի փակման վերաբերյալ 2 գրառում է կատարել Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
«Լաչինի միջանցքի փակումը Ադրբեջանի կողմից 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության կոպիտ խախտում է, քանի որ, ըստ հայտարարության 6-րդ կետի, միջանցքը գտնվում է Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահների վերահսկողության տակ, և Ադրբեջանը պետք է երաշխավորի քաղաքացիների, տրանսպորտի և ապրանքների տեղաշարժի անվտանգությունը»,- գրել է վարչապետը:
Երկրորդ գրառման մեջ նա նշել է. «Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի փակման և գազի մատակարարման դադարեցման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում 120 հազար մարդ հայտնվել է պատանդի կարգավիճակում։ Դպրոցներն ու մանկապարտեզները ստիպված են դադարեցնել աշխատանքը. 22 հազար երեխա զրկված է կրթության իրավունքից»:

The closure of the Lachin corridor by the Azerbaijanis is a gross violation of the trilateral statement of November 9, 2020, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan tweeted.
"As a result of the closure of #Lachin corridor and cutting the gas supply by #Azerbaijan, 120000 people in #NK have appeared in the status of a hostage. Schools and kindergartens are forced to suspend works; 22000 children are deprived of the right to education.
"The closure of the #Lachin Corridor is a gross violation of 9/11/2020 trilateral statement by #Az, since according to point 6 of the statement, the corr. is under the control of #RF peacekeepers and Az guarantees the safety of movement of citizens, transport and goods through it," he said.