Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր` սեպտեմբերի 9-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ներկա է գտնվել սեպտեմբերի 9-11-ը անցկացվող «Արմենիա Էքսպո 2011» 11-րդ տարածաշրջանային առեւտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսային ֆորումի բացմանը:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ցուցահանդեսը նվիրված է ՀՀ անկախության 20-ամյակին եւ նպատակ ունի մեկ տասնյակից ավելի մասնակից այլ երկրների կողքին ներկայացնել տեղական արտադրողի ներուժն ու ՀՀ անկախության տարիների տնտեսական ձեռքբերումները: Ցուցահանդեսին մասնակցում է նաեւ Արցախը՝ 20-ամյա անկախ Արցախի տնտեսական նվաճումների ցուցադրմամբ: Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում, ծանոթացել տնտեսության գրեթե բոլոր ոլորտները ներկայացնող ցուցանմուշներին:

YEREVAN.- President of Armenia Serzh Sargsyan visited on Friday the opening ceremony of Armenia EXPO 2011 - eleventh regional universal trade-industrial exhibition.
This year’s exhibition is dedicated to 20th anniversary of Armenia’s independence and presents country’s economic achievements, presidential press service informed Armenian News-NEWS.am.
One of the participants - Nagorno-Karabakh Republic - will also present economic achievements of twenty years of its independence.
President Sargsyan toured the pavilions to get familiarized with exhibits presenting achievements in almost all fields of economy.