Կայացել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի եւ ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով օգնական Կարին Դոնֆրիդի հերթական հեռախոսազրույցը։
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով Ադրբեջանի ԱԳՆ-ին, կողմերը քննարկել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ խաղաղ համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների հեռանկարները։
Ուշագրավ է շարադրանքի տոնայնությունը. «Ջեյհուն Բայրամովը նշել է, որ Եռակողմ հայտարարության համաձայն՝ Ադրբեջանը երաշխավորում է քաղաքացիների, տրանսպորտային միջոցների եւ բեռների անվտանգությունը Լաչինի ճանապարհին։ ԱԳՆ ղեկավարը նաեւ ընդգծել է, որ հայկական կողմը չարաշահում է Լաչինի ճանապարհը՝ այն օգտագործելով անօրինական տնտեսական գործունեության, հայ զինվորականների ռոտացիայի, ականների տեղափոխման համար։ Բացի այդ, Բայրամովը նշել է, որ Լաչինի ճանապարհին ցուցարարների օրինական պահանջները դեռ չեն կատարվել, նա հավելել է, որ տարածաշրջանում իբր «լարված հումանիտար իրավիճակի» մասին պնդումները որեւէ հիմք չունեն։ Նախարարը նաեւ ուշադրություն է հրավիրել այն փաստի վրա, որ Հայաստանը խաղաղության պայմանագրի բանակցային գործընթացում մանիպուլյացիաների է դիմում»։

Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov and U.S. Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Karen Donfried had another telephone conversation.
The Azerbaijani media report quoting the Azerbaijani Foreign Ministry, the sides discussed the situation in the region and prospects for negotiations on a peace agreement between Azerbaijan and Armenia.
The tone of the statement is noteworthy: "Jeyhun Bayramov noted that in accordance with the Trilateral Statement Azerbaijan guarantees the safety of citizens, vehicles and cargoes on the Lachin road. The Foreign Minister also stressed that the Armenian side abuses the Lachin road, using it for illegal economic activities, rotation of Armenian soldiers, transportation of mines. In addition, Bayramov noted, the legitimate demands of the protesters on the Lachin road have still not been met, he added, adding that allegations of an alleged "tense humanitarian situation" in the region have no basis whatsoever. The minister also drew attention to the fact that Armenia is resorting to manipulation in the peace treaty negotiation process."