Երեւանում, այսօր` սեպտեմբերի 28-ին, ժամը 11.15-ին, ոստիկանության Էրեբունիի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Արցախի փողոցի թիվ 63/1 հասցեում մարդ են սպանել:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ մեկնած օպերատիվ խումբը քարի վերամշակման արտադրամասի տարածքում կայանված «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենայում հայտնաբերել է արտադրամասի տնօրեն, 73-ամյա Շալիկո Եղինյանի դիակը` գլխի շրջանում բութ գործիքով հասցված վնասվածքների հետքերով:
Նույն օրը, ժամը 11.20-ին, բաժին է ներկայացել 57-ամյա Սուրեն Բ.-ն եւ հայտարարել, որ ժամը 10.30-ի սահմաններում, արտադրամասի աշխատանքները կազմակերպելու շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ, ինքն է երկաթյա լինգով հարվածել Եղինյանի գլխին:Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է հանցագործության գործիք լինգը:Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:Կատարվում է նախաքննություն:

В Эребунийское отделении полиции Армении сегодня, 28 сентября, около 11:15 по местному времени поступил сигнал о том, что по адресу 63/1 на улице Арцаха убили человека.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе полиции Армении, прибывшая на место оперативная группа обнаружила в автомобиле марки «ВАЗ-2121», припаркованном на территории цеха по обработке камня, тело 73-летного директора предприятия Шалико Егиняна со следами удара тупым предметом в области головы.
В тот же день в 11:20 по местному времени (спустя 5 минут после того, как сигнал поступил в полицию) в отделение полиции Армении явился 57-летний Сурен Б. и заявил, что он в пределах 10:30 по местному времени во время ссоры на производственной почве ломом нанес удар по голове Егиняна.