Fox News-ի նախկին հաղորդավար Թաքեր Կառլսոնը ոչ մի պարագայում մտադիր չէ առաջադրվել 2024 թվականին նախագահական ընտրություններին, և իր առաջադրման քաղաքական գործողությունների հանձնաժողովը դադարեցրել է իր գործունեությունն այն բանից հետո, երբ դրան սպառնում էին դատական գործով, ասել է Կառլսոնի փաստաբան Հարմիթ Դիլոնը: Նրա խոսքերը մեջբերում է Hill թերթը։
«Պարոն Կառլսոնը ոչ մի պարագայում չի առաջադրվի նախագահի պաշտոնում 2024 թվականին, և արդյունքում ձեր ապատեղեկատվությունը վնասում է պարոն Կառլսոնին և խաբում նրա կողմնակիցներին»,- կոմիտեին ուղղված նախազգուշական նամակում գրել է Դիլոնը։
Ավելի ուշ Դիլոնը հաստատել է Twitter-ում, որ «Draft Tucker PAC-ը դադարեցնում է իր գործունեությունը Կառլսոնի կողմից իրավական պատասխանատվության սպառնալիքից հետո»:
Անցյալ շաբաթ լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ Draft Tucker PAC-ը, որը ֆինանսավորվում է ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցության հովանավորներից և ԱՄՆ Կոնգրեսի նախկին թեկնածու Քրիս Էքստրոմի կողմից, ապրիլի վերջին փաստաթղթեր է ներկայացրել Դաշնային ընտրական հանձնաժողով: Կոմիտեի հրապարակայնության արշավը հայտարարում էր, որ բանավեճում «Թաքերը կջարդի Բայդենին»։

Бывший ведущий Fox News Такер Карлсон ни при каких обстоятельствах не собирается принимать участия в выборах президента США в 2024 году, а комитет политических действий по его выдвижению прекратил свою деятельность после угрозы привлечения к юридической ответственности, сказала адвокат Карлсона Хармит Диллон. Его слова приводит газета Hill.
«Мистер Карлсон не будет баллотироваться на пост президента в 2024 году ни при каких обстоятельствах, и, как следствие, ваши недостоверные сведения наносят ущерб Мистеру Карлсону и обманывают его сторонников», - написала Диллон в предупреждающем письме комитету.
Позже Диллон подтвердила в Twitter, что «Draft Tucker PAC прекращает свою деятельность после угрозы привлечения к юридической ответственности от Карлсона».
На прошлой неделе СМИ сообщили, что комитет Draft Tucker PAC, финансируемый одним из спонсоров республиканской партии США и по совместимости бывшим кандидатом в американский конгресс Крисом Экстромом, подал документы в Федеральную избирательную комиссию еще в конце апреля. В рекламной кампании комитета говорилось, что «Такер разнесет Байдена» в дебатах.