Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն աշխատանքային այցով մեկնել է ՌԴ, որտեղ կիրակի կհանդիպի ռուս պաշտոնակցի՝ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Ինչպես տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս մասին փոխանցել է Բելառուսի նախագահի մամուլի ծառայությանը մոտ կանգնած «Пул Первого» թելեգրամ-ալիքը։
«Առաջինը (Լուկաշենկոն- խմբ.) աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստան։ Առաջնորդների հանդիպումը վաղն է»,- նշվել է հաղորդագրությունում։
Ավելի վաղ տեղեկացվել էր, որ Պուտինն ու Լուկաշենկոն հանդիպում կունենան հուլիսի 23-ին Ռուսաստանում։ Նրա տվյալներով՝ բանակցությունների օրակարգը որոշված է, քննարկելու շատ հարցեր կան, այդ թվում անվտանգության, միջազգային օրակարգի հարցեր, տնտեսական փոխգործակցությունը, միութենական ծրագրերի իրականացումը, անօրինական պատժամիջոցային ճնշմանը համատեղ դիմակայությունը։

Президент Белоруссии Александр Лукашенко направился с рабочим визитом в РФ, где в воскресенье встретится с российским коллегой Владимиром Путиным. Как передает РИА Новости, об этом сообщает близкий к пресс-службе главы белорусского государства телеграм-канал «Пул Первого».
«Первый (Лукашенко - ред.) направился с рабочим визитом в Россию. Встреча лидеров завтра», - говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что Путин и Лукашенко проведут встречу 23 июля в России. По его данным, повестка переговоров определена, вопросов предстоит обсудить много, в том числе вопросы безопасности, международной повестки дня, экономическое взаимодействие, реализация союзных программ, совместное противостояние незаконному санкционному давлению.