Սեպտեմբերի 1-ին Սոթքի հատվածում տեղակայված դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերի կրակոցից վիրավորում ստացած զինծառայող Նարեկ Պողոսյանի բուժման ակտիվ փուլն ավարտվել է։ Այս մասին NEWS.am-ին ասաց ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը։
«Առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, այժմ վերականգնողական բուժման կարիք ունի»,- ասաց Արամ Թորոսյանը։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, օգոստոսի 31-ին պարբերաբար ապատեղեկատվություն տարածելով ու այդպիսով հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հիմք ստեղծելով, սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 07:50-ից սկսած, ինտենսիվ կրակ էր բացել Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետեւանքով հայկական կողմն ունի 3 զոհ, 2 վիրավոր: Նշենք՝ ՊՆ-ն հաղորդել էր, որ ռեանիմացիոն ինտենսիվ միջոցառումների արդյունքում Նարեկ Կարենի Պողոսյանի սրտի զարկը վերականգնվել է։

Активный этап лечения военнослужащего Нарека Погосяна, раненого 1 сентября, завершен. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арам Торосян.
«Состояние здоровья оценивается как удовлетворительное, сейчас он нуждается в реабилитационном лечении», - заявил Торосян.
Отметим, что ВС Азербайджана с 07:50 часов 1 сентября открыли интенсивный огонь в направлении армянских позиций, расположенных на участке Сотка. В результате обстрела с армянской стороны погибли 3 человека, еще двое получили ранения.
Напомним, что работа сердца раненого у Сотка военнослужащего Нарека Погосяна была восстановлена в результате интенсивных реанимационных вмешательств врачей.