ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Արմեն Եգանյանին Վենեսուելայի Բոլիվարյան Հանրապետությունում ՀՀ դեսպան նշանակելու մասին:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 14-րդ հոդվածի.
Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Եգանյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Վենեսուելայի Բոլիվարյան Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Բրազիլիա)»,- ասված է հրամանագրում։

Президент Армении Ваагн Хачатурян подписал указ о назначении Армена Еганяна послом Армении в Венесуэле. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе президента республики.
«Согласно пункту 2 части 1 статьи 132 Конституции, а также части 3 статьи 13 и статьи 14 закона «О дипломатической службе», назначить чрезвычайного и полномочного посла Армении в Бразилии Армена Енокяна по совместительству чрезвычайным и полномочным послом Армении в Венесуэле (резиденция – Бразилия)», - говорится в указе.