Դեկտեմբերի 11-ին Բրյուսելում ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ։ Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Անդրադարձ է կատարվել հայ-լիտվական երկկողմ օրակարգին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության առանցքային հարցերին: Երկուստեք ընդգծվել է ԵՄ հարթակում սերտ փոխգործակցության և ՀՀ-ն եվրոպական ինտեգրացիոն կառույցին առավել մոտեցման պատրաստակամությունը։
Ի շարունակություն նույն օրը կայացած ԵՄ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի ձևաչափով կայացած քննարկմանը՝ Հայաստանի և Լիտվայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության հարցերի շուրջ: Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է խաղաղության օրակարգի կյանքի կոչմանն ուղղված ՀՀ ջանքերին միջազգային գործընկերների ամուր աջակցության կարևորությունը։

Armenian foreign minister Ararat Mirzoyan met with his Lithuanian colleague, Gabrielius Landsbergis, Monday in Brussels, the foreign ministry of Armenia informed.
They reflected on the Armenian-Lithuanian bilateral agenda, as well as the key issues of the Armenia-EU partnership. Both sides emphasized the readiness of close interaction on the EU platform and the closer approach of Armenia to this European integration organization.
As a continuation of the discussion at the meeting of the EU Foreign Affairs Council  held on the same day, the FMs of Armenia and Lithuania exchanged views also on regional security and stability. FM Mirzoyan stressed the importance of strong support by international partners to Armenia's efforts to implement the peace agenda.