Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը բանակցություններ է վարել ադրբեջանական կողմի հետ՝ համաձայնեցնելու տարածքի ականազերծման շուրջ, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարության և Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության (ANAMA) ու Ադրբեջանի զինված ուժերի ինժեներական զորքերի ներկայացուցիչների միջև բանակցություններ են վարվել տարածքի համատեղ հումանիտար ականազերծման շուրջ համաձայնեցնելու հարցերի շուրջ»,- ասվում է տեղեկագրում։
Նշվում է, որ խաղաղապահները շարունակում են փոխգործակցությունը Բաքվի հետ՝ խաղաղ բնակչության նկատմամբ անվտանգությունն ու մարդասիրական իրավունքի պահպանումն ապահովելու համար

Командование российского миротворческого контингента (РМК) в Нагорном Карабахе провело переговоры с азербайджанской стороной по согласованию разминирования местности, следует из ежедневного бюллетеня Минобороны РФ, передает ТАСС.
«Проведены переговоры командования РМК с представителями Агентства Азербайджанской Республики по разминированию (ANAMA) и инженерных войск ВС Азербайджана по вопросам согласования совместного гуманитарного разминирования местности», - указано в бюллетене.
Отмечается, что миротворцы поддерживают непрерывное взаимодействие с Баку для обеспечения безопасности и соблюдения норм гуманитарного права в отношении мирного населения.