«Օրինաց երկիր» կուսակցությունն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի մաքուր խղճով: Այս մասին այսօր, նոյեմբերի 18-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՕԵԿ խմբակցության պատգամավոր Խաչիկ Հարությունյանը:
Հիշեցնենք, որ Գյումրիում վերջերս ունեցած իր ելույթում ՕԵԿ-ական մեկ այլ պատգամավոր` Հովհաննես Մանուկյանը հայտարարել էր, որ իրենց կուսակցությունը «կապ չունի թալանի ու արյան հետ»:
Լրագրողների խնդրանքով, մեկնաբանելով այդ արտահայտությունը, Խաչիկ Հարությունյանը նախընտրեց չնշել, թե ով կապ ունի թալանի ու արյան հետ, եթե ոչ` ՕԵԿ-ը:
«Մենք գնահատական չենք տալիս այլ քաղաքական կուսակցություններին ու նրանց գործունեությանը: Խոսքը մեր եւ մեր անցած ուղու մասին է»,- ասաց Հարությունյանը:

YEREVAN. - Orinats Yerkir Party will stand for the upcoming elections with clear consciousness, party’s MP Khachik Harutyunyan told the journalists on Friday at the Parliament.
Besides, another MP from the same party Hovhannes Margaryan said that the party has no relation to ‘robberies or murders.’
In response to journalists’ request to comment on previous statement, Harutyunyan preferred not to say who has a connection to the murders.
“We do not estimate other political parties, neither their activity. The matter is our party and our activities,” MP concluded.