Դաղստանում պայթեցրել են Բաքու-Նովոռոսիյսկ նավթատարը, բայց պայթեցնողները չեն հաշվարկել պայթուցիկ սարքի հզորությունը:
Պայթուցիկ սարքը գործողության մեջ է դրվել դեկտեմբերի 7-ի երեկոյան, ժամը 21:00-ի սահմաններում, նավթատարի` Դաղստանի Կարաբուդախկենտ շրջանում գտնվող 243-րդ մետրի վրա: Պայթյունի արդյունքում նավթի արտահոսք չի եղել:
Խողովակի վրա խոռոչ է առաջացել: Ներկա պահին նավթամատակարարումը շարունակվում է սովորականի նման: Պայթյունի վայրը շրջափակված է: Ինքնաշեն պայթուցիկ սարքի հզորությունը եւ բնույթը հայտնի չեն, գրում է «ՌԻԱ Դաղստան»-ը:

В Дагестане взорвали нефтепровод «Баку-Новороссийск», но подрывники не рассчитали мощность взрывного устройства.
Взрывное устройство было приведено в действие вечером 7 декабря около 21:00 на 243-м километре нефтепровода в Карабудахкентском районе Дагестана, сообщают правоохранительные органы республики. Разлива нефти в результате взрыва не произошло.
Труба получила вмятину. В настоящее время прокачка нефти продолжается в штатном режиме. Местность, где произошел взрыв, оцеплена. Мощность и характер СВУ неизвестны, передает «РИА Дагестан».