Ռուսաստանի ամենահարուստ գործարարների կարողությունը 2024 թվականի սկզբից ավելացել է 26,274 միլիարդ դոլարով՝ ըստ Bloomberg Billionaires Index-ի, որը, մասնավորապես, հաշվարկվում է ընկերության բաժնետոմսերի արժեքի հիման վրա։
Ըստ Bloomberg Billionaires Index-ի՝ տարեսկզբից ՆԼՄԿ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Վլադիմիր Լիսինը վաստակել է 4,81 մլրդ դոլար, նրա կարողությունն աճել է մինչև 28,8 մլրդ դոլարով, իսկ «Սեվերստալ»-ի հիմնադիր Ալեքսեյ Մորդաշովի կարողությունն աճել է 4,75 մլրդ դոլարով՝ մինչև 25,6 միլիարդ դոլար։ Միաժամանակ, «Եվրաքիմ»-ի և ՍՈՒԵԿ-ի համահիմնադիր Անդրեյ Մելնիչենկոն վաստակել է 4,2 միլիարդ դոլար՝ իր կարողությունը հասցնելով 23 միլիարդ դոլարի։
Ամենամեծ վնասները կրել է Ռուսաստանում երկաթի հանքաքար արտադրող խոշորագույն ընկերության՝ «Մետալոինվեստ»-ի բաժնետեր Ալիշեր Ուսմանովը, որի կարողությունը նվազել է 6,46 միլիարդ դոլարով՝ հասնելով 14,6 միլիարդ դոլարի։
2012 թվականի մարտից գործակալությունը հրապարակում է Bloomberg Billionaires Index-ը, որը ներառում է տեղեկատվություն մոլորակի 500 ամենահարուստ մարդկանց կարողության մասին։

Состояние богатейших бизнесменов России увеличилось на $26,274 млрд с начала 2024 года, следует из опубликованного агентством Bloomberg «Индекса миллиардеров» (Bloomberg Billionaires Index), который, в частности, рассчитывается на основе стоимости акций компаний.
По данным Bloomberg Billionaires Index, с начала года председатель совета директоров НЛМК Владимир Лисин заработал $4,81 млрд, его состояние увеличилось до $28,8 млрд, а состояние основателя «Северстали» Алексея Мордашова выросло на $4,75 млрд, до $25,6 млрд. В то же время сооснователь компаний «Еврохим» и СУЭК Андрей Мельниченко заработал $4,2 млрд, увеличив состояние до $23 млрд.
Наибольшие убытки понес акционер крупнейшего производителя железной руды в России «Металлоинвест» Алишер Усманов, его состояние уменьшилось на $6,46 млрд, до $14,6 млрд.
Агентство с марта 2012 года публикует Bloomberg Billionaires Index, куда включены сведения о состоянии 500 богатейших людей планеты.